YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vay halimize...
Vay halimize...
19 Aralık 2009 18:00
Üniversite 27 işçi alacak, tam 1223 kişi başvurdu

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine (MAKÜ) 17'si temizlik, 10'u güvenlik görevlisi olmak üzere 27 işçi alımı için düzenlenen kura çekimine 1223 başvuru yapıldı.

MAKÜ'nün çeşitli birimlerde çalıştırmak için alaca ğı işçiler için Rektörlük Spor Salonu'nda kura çekimi yapıldı. 10 Aralıka kadar yapılan başvurular arasından alınacak kişiler için yapılan kura, noter Suna Açıkgö z tarafından çekildi.

Rektör Prof. Gökay Yıldız'ın da izlediği kura çekiminde ilk olarak adayların isimleri okundu. Daha sonra okunan isimlerin yazılı olduğu kağıtlar, adayların önünde tek tek katlanıp boş torbaya konuldu. Bu sırada isimlerinin okunmadığı söyleyen adayların başvurusu tekrar kontrol edildi.

İlk olarak 10 kişinin alınacağı ve 393 kişinin başvurduğ u güvenlik görevlilerinin kur'ası çekildi. Kura çekiminde ilk sevinen Hatice Tekeli oldu. Belirlenen 10 asil güvenlik görevlisinden 6'sı kadın, 4'ü erkek çıktı.

Daha sonra temizlik görevlisi adaylarının kur'a çekildi. Bu iş için başvuran 830 adaydan 2'si güvenlik görevlileri asil listesinde de yer alınca adları çıkartıldı. Yine adayların isimlerinin yazıldığı kağıt, kura torbasına konuldu. Ancak torba ağzına kadar dolduğu için karıştırılamayan kağıtlar, plastik poşete aktarıldı.

Kur'a çekimi sonunda 828 adaydan 17 asil ve 34 yedek belirlendi. Asil üyelerden 11'i kadın, 6'sı erkeklerden çıktı.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler