YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vatandaşları yakmak istediler
Mersin'de, bölücü örgüt yandaşları kahvede oturan vatandaşları yakmak istedi.
Vatandaşları yakmak istediler
14 Aralık 2009 / 23:06 Güncelleme: 14 Aralık 2009 / 23:22

Mersin'de provokatif eylemlerine sürdüren bölücü örgüt yandaşları kahvehanede oyun oynayan vatandaşları molotof kokteylleri ile yakmak istedi. Kahvede bulunan vatandaşlar tuvalete sığınarak canlarını kurtardı. Akşam saatlerinden sonra Adana seferini yapan treni taşlanması üzerine tren seferleri bir süre aksadı.

Örgüt yandaşları Gündoğdu Mahallesi 5741 Sokak üzerinde bulunan bir kahvehaneye molotof kokteylli ve taşlarla saldırdı. Neye uğradıklarını şaşıran kahvede bulunan 7 vatandaş canlarını kahvehanenin tuvaletine sığınarak kurtardı.

Kahvehanenin camlarının tamamını kıran provokatörler ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi. Çıkan yangın vatandaşlar tarafından söndürülürken, polis sokak aralarında provokatörleri yakalamak için uzun süre çalışma yaptı.

Öte yandan Bekirde Yolu ve Tırmıl Tepe Civarında karanlıktan faydalanan provokatörler Adana seferini yapan trenleri taşlayınca tren seferleri bir süre aksadı. Vatandaşlar Mersin Garı'nda beklemek zorunda kaldı. Göstericileri dağıtan polis tren seferlerinin normale dönmesini sağladı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler