YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vatandaşlar 'darbe' olduğunu sandı!
Vatandaşlar 'darbe' olduğunu sandı!
Vatandaşlar 'darbe' olduğunu sandı!
04 Temmuz 2008 / 17:37 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

İzmir'de Jandarma AK Parti'li Belediye'yi tam 400 Jandarma'yla bastı.
İzmir'in Buca ilçesine bağlı Kaynaklar Beldesi Belediyesi'ne jandarmanın yaptığı baskında, Başkan Mustafa Karagülmez ve 38 kişi yolsuzluk ve rüşvet suçlamasıyla gözaltına alındı.


Sabaha karşı saat 05.00 sularında 400 jandarmanın katıldığı baskının şaşkınlığı yaşayan belde sakinleri, darbe olduğunu sandı. Evlere düzenlenen baskın ve gözaltılar sırasında bazı gerginlikler yaşandı, gazetecilere saldırılar oldu. Jandarmaları gören vatandaşların son zamanlardaki operasyon ve darbe tartışmaları sebebiyle darbe olduğunu sandığı öğrenildi.


İzmir'in güney bölgesinde, Buca'nın bitişiğinde, orman içindeki Kaynaklar, son zamanlarda arazi rantının en çok yükseldiği yerler arasında gösteriliyordu.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir ziyareti sırasında düzenlenen toplu katılım töreniyle Anavatan'dan AK Parti'ye geçen Kaynaklar Belediye Başkanı Karagülmez hakkındaki çok sayıda şikayet dilekçesini gözönüne alan savcılığın bir süredir yürüttüğü soruşturma tamamlandı.


Savcının talimatıyla harekete geçen jandarma, erken saatlerde Kaynaklar Belediyesi'ni bastı. 400 jandarmanın katıldığı baskında belediyedeki ihale dosyaları, bilgisayarlar ve belgelere el konuldu. Başkan Karagülle ile birlikte aralarında Buca Tapu Müdürü A.S., Kaynaklar İlköğretim Okulu Müdürü E.S., Kaynaklar Belediye Meclisi üyeleri, belediye çalışanları ve diğer bazı vatandaşların da bulunduğu 38 kişi gözaltına alındı. Jandarma daha sonra Karagülmez'in evini de aradı. Bu sırada eve görüntü çekmeye giden basın mensuplarına saldırılar oldu. Operasyonun yolsuzluk, silah kaçakçılığı, ihaleye fesat karıştırma, rüşvet ve görevi kötüye kullanma suçlamalarıyla yapıldığı öğrenildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler