YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vatandaşı perişan ettirmeyiz
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, THY'deki iş bırakma eylemiyle ilgili açıklama yaptı.
Vatandaşı perişan ettirmeyiz
29 Mayıs 2012 / 12:47 Güncelleme: 29 Mayıs 2012 / 12:59

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, THY'deki iş bırakma eylemiyle ilgili yaşanan sorun vatandaşı perişan edecek noktaya geldiğinde, gerekli adımları atmaktan geri durmayacaklarını belirterek, ''Bizim için vatandaşın rahatlığı, hizmete erişmesi her şeyin önünde gelir'' dedi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından JW Marriott Otel'de düzenlenen Siber Kalkan Tatbikatı 2012 programına katılan Bakan Yıldırım, programın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

THY'de iş bırakma eylemiyle ilgili soru üzerine, ''Şu ana kadar 104 seferin iptal olduğunu biliyoruz'' diyen Yıldırım, diğer havayolu şirketleriyle ilgili herhangi bir sorunun olmadığını, sadece THY seferlerinde bu olaydan dolayı aksama olduğunu söyledi.

THY'nin özel bir kuruluş olduğunu, dolayısıyla THY ile sendika arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinin içinde olmadıklarını ifade eden Yıldırım, ''Olmamız da gerekmiyor. Ama bu sorun artık vatandaşı perişan edecek noktaya giderse, kısa sürede çözülmezse bir şekilde önlem almak için gerekli adımları atmaktan geri durmayız. Bizim için vatandaşın rahatlığı, hizmete erişmesi her şeyin önünde gelir'' diye konuştu.

THY'nin internet sitesine yönelik düzenlenen siber saldırı ile ilgili soruya Yıldırım, ''Henüz altyapıyı tahrip edecek, kullanılmaz hale getirecek sonuç doğurmuş değil, ilgili internet servis sağlayıcı kuruluş gerekli önlemleri aldı. Üzerinde çalışıyorlar, koruyucu önlem alıyorlar şu anda iş bırakma eyleminden daha etkin bir sonuç doğurmamıştır'' cevabını verdi.

Tekirdağ'da denize düşen otomobil kazasında ihmal olup olmadığının sorulması üzerine ise Yıldırım, ''Arzu etmediğimiz bir kazadır. Bu kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Bu konuda çeşitli iddialar var, ihmal iddiaları var. Bunların hepsini soruşturmak üzere gecikmeden idari soruşturma başlattık. Teknik ekip görevlendirdik. Olay yerinde gerekli incelemeleri yapıp sonucunu bakanlığımıza rapor edecekler'' diye konuştu. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler