YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vatandaşa kritik uyarı
Maliye Bakanı Şimşek, zamanında başvurmazlarsa 2B alanlarındaki kullanıcıların doğrudan satın alma haklarının düşeceğini bildirdi.
Vatandaşa kritik uyarı
10 Mayıs 2012 / 10:27 Güncelleme: 10 Mayıs 2012 / 11:40

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2B arazilerinde hak sahiplerinin, 6 ay beklemeden hemen, bu hafta itibarıyla başvurmalarını arzuladıklarını belirterek, ''Çünkü biz bir an önce bu süreci başlatmak istiyoruz'' dedi.

Bakan Şimşek, Maliye Bakanlığı'nda 2B yasası kapsamında en çok taşınmazların bulunduğu 12 ilin defterdarlarının da katıldığı 2B konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Şimşek, toplantıda yaptığı konuşmada, zamanında başvurmazlarsa 2B alanlarındaki kullanıcıların doğrudan satın alma haklarının düşeceğini bildirdi.

Bakan Şimşek, ''Hak sahipleri bu kanunla getirilen büyük bir fırsatı kaçırmış olacaklar. Hatta bazı yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklar. Çünkü artık burası Maliye Bakanlığı'na devredilmiş standart bir Hazine mülküne dönüşmüştür'' diye konuştu.

2B alanlarının satışından elde edilecek gelirlerin, Türkiye'de afet riskinin azaltılması, orman köylülerinin desteklenmesi, orman alanlarının güçlendirilmesi ya da yeni orman alanlarının yapılmasında kullanılacağını ifade eden Şimşek, 2B alanlarındaki satışlarda amaçlarının bütçeye gelir elde etmek değil, ülkenin sorunlarını çözmek olduğunu vurguladı. AA 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler