YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vatan'dan İlker Başbuğ'a dozu yüksek mektup
"Bulunan silahlar ordumuzun mu yoksa NATO'nun silahları mı?"
Vatan'dan İlker Başbuğ'a dozu yüksek mektup
24 Nisan 2009 / 12:19 Güncelleme: 24 Nisan 2009 / 00:00

Vatan Gazetesi’den Necati Doğru, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Bağbuğ’a sert bir mektup yazdı.


Bulunan silahların TSK'nın mı yoksa NATO bağlantılı mı olduğunu soran Doğru, Başbuğ'un 29 Nisan'da yapacağı basın toplantısında bu sorulara açıklık getirmesini istedi.


Orgeneral’e bir mektup yazsam!


Desem ki, Genel Kurmaybaşkanı Sayın Orgeneral İlker Başbuğ; “Dalan’ın, felanın ya da filanın tarlalarında ve imarlı-imarsız arsalarında bulunan silahlar, ordumuzun cephaneliğinden üç-beş kuruş karşılığı teröriste-ite-uğursuza satılmak için çalınmış silahlar mıdır?” yoksa 9’u dolu 10 lav silahı, 20 ses bombası, 19 aydınlanma fişeği, 250 gram C4 patlayıcı, 3 gösteri bombası, 10 el bombası, 10 el bombası tapası, 800 adet G3 mermisi ordumuzun cephaneliğinden çalınmış; zamanı gelince Alevi önde gelenlerini öldürüp; “Sünniler vurdu” diyerek “Alevi-Türk çatışması çıkartma” Kürt önde gelenlerini vurup “Türk-Kürt boğazlaşması üretme” laikliğe-eşitliğe-hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye gönülden inanmış insanları öldürerek bir “laik-İslamcı vuruşması peydahlamak” yani “darbe ortamı yaratarak” ordunun iktidarı devirmeye yanaşmayan subaylarını da “memleket elden gidiyor” diye paniğe sokup darbe yapmaya razı etme silahları mıdır?


***


Bu silahlar kimin?


Bizim ordumuzun silahları mı, yoksa şimdiye kadar Belçika, Fransa, Hollanda, Lüksemburg ve Almanya’nın resmi olarak; İsveç, Norveç, Danimarka, Avusturya, İsviçre, Yunanistan, İspanya, İngiltere, Portekiz ve Türkiye’nin yarı resmi olarak doğruladığı gibi, soğuk savaş sırasında ülkemizi muhtemel bir düşman işgaline karşı korumada kullanılmak üzere “toprağa gömülüp” krokileri saklanan NATO silahları mı?


Sayın Orgeneral!


4 ay önceydi.


Ankara’da Zir Vadisi’nde ordumuzun kullandığı MKE yapımı silah ve patlayıcılar bulundu. Mutlaka kriminal inceleme yapıldı. Seri ve kafile numaralarına bakıldı. Nereden çıktıkları muhtemelen belirlendi. Kimin sorumluluğunda olduğu herhalde ortaya çıktı. Bu silahları ordunun cephaneliğinden çıkartan ve gömenler için iddianame hazırlandı mı?


Niye çıkarmışlar?


Kime vereceklermiş?


Kimlere satacaklarmış?


Kimi vuracaklarmış?


Hapishanede devletin yorganını yaktığı için cezaevindeki mahkûma 3 yıl 4 ay ceza verildi. Silahlar da devletin... Devletin karargâhından ordunun silahını çalan ve Zir Vadisi’ne gömenlere ne yapıldı?


***


Sayın Orgeneralim.


Dava gizlilik kurallarına göre yürüyor olabilir, ama hiç mi bilgi sahibi olmayacağız?


Silahlar kime doğrultulacaktı?


Soruşturma ve yargılama sadece ‘askeri birlikten TSK’ya ait mühimmatın çıkarılması’ olarak mı kalacak? Yoksa soruşturma derinleştirilip bunların tüm bağlantısı da çözülecek mi?


Silahlar NATO bağlantılı mı?


Ordumuzdan mı çalınmış?


İnternet cafe’den ayrıntılı ihbar mektubu gönderenler ve Dalan’ın arsasındaki silahların ortaya çıkmasını sağlayanlar; gerçekte “hukukun üstünlüğüne inanmış, darbeciliğin kökünün kazınmasını isteyen” yurtseverler midir yoksa medyadaki eski solcu yeni liberal, eski adil düzenci yeni Bilderberg’çi, eski ANAP’lı yeni AKP’li kalemleri arkalarına alıp “Egenekon davası’nı orduyu Amerikan uydusu yapma ve iktidara yandaş olmayanların şerefini “darbeci bunlar” diye lekeme makinesi” haline getirmek niyetinde olanlar mıdır?


Sayın Orgeneralim.


Açıklamanız yetecektir.


Kimin ne yapmak istediğini anlayacağız. 29 Nisan’da basın toplantısı yapacaksınız. Toplum aydınlanmak istiyor.


Vatan 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler