YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Vatan sağ olsun demek tatmin etmiyor artık"
"Vatan sağ olsun demek tatmin etmiyor artık"
20 Haziran 2010 07:50
Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin gittiği Karabük'te incelemelerde bulundu. Gazetecilerin Şemdinli'deki hain terör saldırısında şehadet şerbetini içen 8 askerimizle ilgili bir soruya"Milletimiz Genelkurmay'dan tatmin edici bir açıklama bekliyor"dedi.

Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, terör örgütü saldırısı sonrası yapılan 'Vatan sağ olsun' açıklamalarının şehit yakınlarını tatmin etmediğini söyledi. "Terörle mücadelede kişi veya kurum kimse Çorumlu babanın yakarışını tatmin etmek zorundadır. Bunu kamuoyu adına istiyorum." dedi.

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, 11 askerin şehit olmasıyla ilgili, Genelkurmay'dan tatmin edici bir açıklama beklediğini söyledi. Büyük bir üzüntü içerisinde olduğunu belirten Şahin, "Her şehit haberinden sonra 'Milletimizin başı sağ olsun' demek âdet haline geldi. Bu açıklamalar, vatandaşımızı artık tatmin etmiyor." dedi. Şahin, terörle mücadeleden sorumlu kişilerin Çorumlu şehit babasının yakarışını tatmin etmek zorunda olduğunu kaydetti.

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Orman Genel Müdürü Osman Kahveci ile birlikte Karabük'ün Ovacık ilçesinde yeni yapılan orman yollarını inceledi. Burada gazetecilerin Hakkari'deki saldırıyla ilgili sorularını cevaplandıran Şahin, önemli açıklamalarda bulundu. "Bundan birkaç gün önce şehit verdiğimiz bir gencimizin Çorum'daki babasının tespiti beni çok etkilemişti." diye söze giren Şahin, şehit babasının 'Biz koskoca bir devletiz, koskoca ordumuz var, birkaç çapulcu üzerinde neden etkili olamıyoruz, bunları susturamıyoruz?' sorusunu aktardı. Şahin, "Ben de üzüntü duydum. Her şehit haberinden sonra 'Allah rahmet eylesin, başınız sağ olsun, vatan sağ olsun, milletimizin başı sağ olsun' demek âdet haline geldi. Bu değerlendirmeler, açıklamalar, vatandaşımızı artık tatmin etmiyor." dedi.

Kamuoyunun beklentisini dile getiren Şahin, "Bugün verdiğimiz şehitlerimizle ilgili ben Genelkurmay'dan tatmin edici bir açıklama bekliyorum. Bu şehit babasının hislerine tercüman olacak, tatmin edecek açıklama bekliyorum. Kamuoyu da bekliyor." ifadelerini kullandı. Terör örgütünün birtakım dış güçlerin taşeronluğunu yaptığını belirten Meclis Başkanı, "Asla amacına ulaşamayacaklardır. Bunu herkes biliyor. Ancak bunu söylemek, açıklamak, ciğeri yanan şehit anası, babası ve yakınlarının tesellisine yetmemektedir. O nedenle terörle mücadelede kişi veya kurum kim yetkiliyse Çorumlu babanın yakarışını tatmin etmek zorundadır. Ben bunu kamuoyu adına istiyorum." açıklaması yaptı.

TBMM Başkanı Şahin, daha sonra oğlu Burak ve babası Abdullah ile Orman Genel Müdürlüğü'ne ait helikoptere binerek, kamerayla gökyüzünden ilçesini ve köyünü görüntüledi. Helikopterle Ekincik köyündeki evlerinin harmanına inen Şahin burada annesi Ünzile Şahin'le bir araya geldi.  AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler