YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vatan Botan'dan ibaret değil
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, ''Vatanı Botan'a sıkıştırmak doğru bir yaklaşım değil, vatan Botan'dan ibaret değil. Vatan, Botan'dan çok daha büyük bir şey, Edirne'den Hakkari'ye kadar bir şey'' dedi.
Vatan Botan'dan ibaret değil
09 Ağustos 2012 / 10:41 Güncelleme: 09 Ağustos 2012 / 10:50

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün, beraberinde Vali Mustafa Toprak, AK Parti milletvekilleri Cuma İçten, Süleyman Hamzaoğluları, Oya Eronat, Galip Ensarioğlu ve Mine Lök Beyaz ile Kaplan City Salonu'nda düzenlenen ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanat önderleri ile iş adamlarının katıldığı ''Diyarbakır Buluşmasında'' yaptığı konuşmada, ülkeyi güzel yapan şeyin doğal güzelliklerin değil, üzerinde yaşayan insanlar olduğunu söyledi.

Bu toprakları değerli yapan şeylerin üzüntü, sevinç ve birlikte elde edilen başarılar ya da yenilgiler olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

''Bu topraklarda biz varız, sizler varsınız. Bu topraklara bizim, sizin alın terimiz var, gözyaşımız, kanımız var. Onun için bu toprakla da değerli. Onun için bu topraklar güzel. Vatanı Botan'a sıkıştırmak doğru bir yaklaşım değil, vatan Botan'dan ibaret değil. Vatan, Botan'dan çok daha büyük bir şey, Edirne'den Hakkari'ye kadar bir şey. Hepsi herkesin vatanı. Herkesin özgürlüğünü doya doya bu topraklarda yaşayabilecek bir iklime sahip olabilmesi lazım. Onun için bu toprak ve bayrak değerli. Bu bayrak rengini beraber akıttığımız kandan alıyor. Kimin kanının rengi kırmızı  Türklerin kanı mı  Kürtlerin mi  imparatorluk toprakları içerisindeki Arapların mı  Macaristan'a gidip Galiçya şehitliğini ziyaret ettim. Baktım Diyarbakır'dan şehitler var, Edirne'den Erzurum'dan şehitler var, Müslümanlar ve Hristiyanlar var. Ermeni vatandaşlarımız kanını dökmüş bu vatan için. Onun kanını rengi de var onda.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler