YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Van'dan sevindiren haber
Van'da meydana gelen depremin en şiddetli yaşandığı yerlerden olan Erciş'ten teselli haberleri geliyor.
Van'dan sevindiren haber
24 Ekim 2011 / 09:53 Güncelleme: 24 Ekim 2011 / 10:58

Depremin vurduğu yerlerin başında gelen Erciş'te, çöken 6 katlı binanın altından 3 bayan sağ olarak çıkartıldı. Yaralı olarak kurtarılan bayanlardan biri de Üsteğmen Onur Eryaşar'ın öğretmen nişanlısı Gül Karaçoban oldu. 

Edinilen bilgiye göre, öğretmen Gül Karaçoban, dün öğlen yemeği için arkadaşlarıyla bir kafeteryaya gitti. Karaçoban ve arkadaşlarının yemek yediği esnada deprem meydana geldi. Deprem sonucu, zemin katında kafeterya bulunan 6 katlı binanın bir tarafı bir anda alta doğru çöktü. 

Aldığı haber üzerine Üsteğmen Onur Eryaşar, hemen olay yerine geldi. Kurtarma çalışmalarını endişeli ve tedirgin bir şekilde takip eden Eryaşar, görevlilerle birlikte gece boyunca nişanlısına ulaşmaya çalıştı. Uzun uğraşlar sonucunda öğretmen Gül Karaçoban ve arkadaşları sabah saatlerinde enkazdan yaralı olarak kurtarıldı. Karaçoban, hemen ambulansa alınırken, nişanlısı Eryaşar büyük sevinç yaşadı.

POLİSİ ARADI, KURTULDU

Van'da meydana gelen depremde, en çok hasarın oluştuğu Erciş ilçesinde, enkaz altından bir kişi daha kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, Cami Kebir Mahallesinde, çöken 6 katlı bir binanın enkazı altında kalan Yalçın Akay, cep telefonuyla 155 Polis İmdat hattını arayarak, bulunduğu yeri tarif etti.

Polisin durumu ilettiği Sivil Savunma ekipleri, Akay'ı cep telefonuyla arayarak tam yerini tespit ettikten sonra çalışmaları başladı. Akay, ekiplerin çabalarıyla enkaz altından çıkarıldı.

Sağ bacağından yaralanan Yalçın Akay, ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Akay'ın kurtarıldığı 6 katlı bina enkazının altında başka insanlar olduğunu belirleyen Sivil Savunma ekipleri, çalışmalarını burada yoğunlaştırdı.

2'Sİ ÇOCUK 3 KİŞİ KURTARILDI

Depremden en çok etkilenen Van'ın Erciş ilçesinden, teselli eden haberler geliyor.

İlçeye bağlı Cami Kebir Mahallesi Alkanat Caddesi'ndeki, 6 katlı binanın enkazında çalışmalarını yoğunlaştıran Sivil Savunma ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ekipleri, Erkan Gürbüz ile 3 ve 5 yaşlarında 2 çocuğa ulaştı.

Enkaz altından çıkarılan Gürbüz ve çocuklar, ambulanslar ile hastaneye kaldırıldı.

Aynı bina enkazından kısa süre önce de, Yalçın Akay yaralı olarak kurtarılmıştı.

AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler