YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Van'dan acı haber: 1 şehit
Van'dan acı haber: 1 şehit
08 Temmuz 2010 09:05
Van'ın Başkale ilçesinde askeri araç şarampole devrildi: 1 şehit, 6 yaralı

Van'ın Başkale ilçesinde, askeri aracın şarampole devrilmesi sonucu şehit olan asteğmen ile yaralanan erlerin kimlikleri belirlendi. 

Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde ilçeye bağlı Aşağı Durak köyünden Albayrak köyündeki 3. Hudut Tabur Komutanlığına seyir halinde olan askeri aracın, Koçdağı köyü yakınlarında virajı alamayarak şarampole devrilmesi sonucu şehit olan askerin, İstanbul nüfusuna kayıtlı Piyade Asteğmen Mehmet Talha Dinleyici olduğu bildirildi.

Kazada yaralanan askerlerin ise piyade erler Hasan Sungur (Adana), Osman Yılmaz (Şanlıurfa), Ömer Kanbal (Şanlıurfa), Aziz Çelik (Şanlıurfa), Berat Akif Çelik (Konya) ve Naim Akar (Diyarbakır) olduğu kaydedildi. 

Yaralı askerlerin tedavileri Van ve Başkale'deki hastanelerde sürüyor.

OLAYIN GEÇMİŞİ

 Van'ın Başkale ilçesinde askeri aracın şarampole devrilmesi sonucu, 1 asker şehit oldu, 2'si ağır 6 asker de yaralandı.

Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde ilçeye bağlı Aşağı Durak köyünden Albayrak köyündeki 3. Hudut Tabur Komutanlığına seyir halinde olan askeri araç, Koçdağı köyü yakınlarında virajı alamayarak şarampole devrildi. Kazada, 1 asker şehit oldu, 6 asker de yaralandı.

Yaralılar, askeri helikopter ve ambulanslarla Başkale ile Van'daki hastanelerde tedavi altına alındı. Askerlerden ikisinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler