YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Van'daki cinayetler para için mi?
Van'daki cinayetler para için mi?
12 Kasım 2010 14:12
Van'ın evlerinde annesi ve üç kardeşiyle öldürülen bedensel engelli Sinan Aslan'ın, tedavisi için para biriktirdiği öğrenildi. Bu durum acaba cinayetler para için mi işlendi sorularını akıllara getirdi...

Eşi İstanbul'da inşaatlarda çalışan ve beldeye bağlı Yeni Mahalle Yavuz Sultan Selim Caddesi 30. Sokak'taki tek katlı evde çocuklarıyla yaşayan Saide Aslan'ın, 9 Kasım günün evlerinde 4 çocuğuyla ölü bulunmasının ardından olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Soruşturmayı yürüten güvenlik güçleri, cinayeti işleyen kişi ya da kişilerin yakalanması için Aslan ailesine yakın kişilerin bilgisine başvuruyor.

Eşi ve çocuklarının öldürülmesinin ardından İstanbul'dan iki çocuğuyla ilçeye gelen ve kız çocuklarının gece düzenlenen cenaze törenine katılan baba Burhan Aslan, cinayetin işlendiği evin anahtarını sabah saatlerinde jandarma ekiplerinden teslim aldı.

Aslan, evin önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, dün ilçe merkezinde gerçekleşen eylemin ailesiyle ilgisi bulunmadığını belirterek, bu tür eylemlerin üzüntü verici ve provokatif eylemler olduğunu ifade etti.

Olaya ''siyasi boyut'' kazandırmak isteyen bazı çevrelerin, vatandaşları galeyana getirerek gerginlik çıkarmaya çalıştığını ileri süren Aslan, tek isteğinin eşi ve çocuklarını öldürenlerin yakalanması olduğunu söyledi.

Aslan, ailesi üzerinden siyaset yapılmasını istemediğini ve ilçedeki gerginlikten rahatsız olduğunu bildirerek, ''Benim evim yıkıldı. Ama Allah'ın izniyle devletimiz bu olayı yapanları ortaya çıkaracaktır'' dedi.

Aslan, gazetecilerin, ''cinayet, hırsızlık amaçlı işlenmiş olabilir mi?'' yönündeki sorusu üzerine, bedensel engelli oğlu Sinan'ın koltuk değneği yardımıyla yürüdüğünü ve ilçede sevilen biri olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Oğlum Sinan, topladığı paralarla tedavi olmak istiyordu fakat ne kadar parası olduğunu kimse bilmiyordu. Cinayet de eve hırsızlık amaçlı giren ve tedavisi için para topladığını bilen kişilerce işlenmiş olabilir. İlçe Jandarma Komutanlığındaki dünkü ifademde şüphelendiğim bazı kişilerin isimlerini verdim. Tek temennim katillerin bir an önce yakalanmasıdır.''

Aslan, cinayetin yaşandığı evde yaşayıp yaşamayacağı yönündeki soruya da ''Henüz hiçbir şey belli değil. Zamanı geldiğinde karar vereceğim. Bugün sadece evi teslim aldım'' yanıtını verdi.

Aslan ailesinin komşuları ise cinayetin ardından mahalle halkının büyük korku yaşadığını ve tedirgin olduğunu dile getirerek, geceleri dışarı çıkamadıklarını ve özellikle çocukların geceleri yalnız uyumaktan korktuklarını söyledi.

Çelebibağı beldesinde yaşayan anne Saide Aslan ile çocukları Sinan, Pınar, Fatma ve Mevlüt, 9 Kasımda Yeni Mahalle Yavuz Sultan Selim Caddesi 30. Sokak'taki evlerinde ölü bulunmuştu. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler