YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Van'daki AKP'lilere disiplin yolu
Baykal'a Van'da yapılan yumurtalı ve taşlı saldırı sonrası AK Parti Van Teşkilatı tepkiler üzerine harekete geçti. CHP tarafından fotoğraf ve görüntülerle deşifre edilen Aslan Yılmaz ve Cahit Kiraz'a disiplin yolu göründü
Van'daki AKP'lilere disiplin yolu
08 Nisan 2010 / 14:28 Güncelleme: 08 Nisan 2010 / 15:40

CHP'nin olaylı Van kongresinin yankıları sürüyor. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yapılan taşlı, yumurtalı saldırının ardından Van Cumhuriyet Başsavcılığı'nın olayla ilgili soruşturması devam ederken, Ak Parti Van Teşkilatı yönetimi de olayla ilgili incelemelere başladı. Ak Parti İl Başkanı Mustafa Bilici, CHP tarafından fotoğraf ve görüntülerle deşifre edilen ve olayları organize ettiği ileri sürülen Ak Parti Van İl Başkan Yardımcısı Aslan Yılmaz ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Kiraz'dan savunma istediklerini söyledi.

Ak Parti İl Başkanı Bilici, savunmalar için verdikleri 3 günlük sürenin bugün dolacağına dikkat çekerek, "Arkadaşlarımızdan savunmaları bugün alacağız. Bu savunmaları yönetim kurulumuzda görüşüp değerlendireceğiz. Bundan sonra Yılmaz ve Kiraz'ın disiplin kuruluna sevk edilip, edilmeyeceği yönünde karar vereceğiz. Bu arada yine olaylarda adı geçen Taha Çoban ile Selami Taşdemir parti üyemiz olduğu için bir inceleme yapmamız söz konusu değil" dedi.

Hürriyet

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler