YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Van'da terör örgütü operasyonu
Van'da terör örgütü operasyonu
05 Ocak 2012 14:00
1 kişi tutuklandı...

Van'da terör örgütünün dağ kadrosuna para karşılığında eleman kazandırdığı tespit edilen 1 kişi çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Van Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince il merkezinde takibe alınan N.Ç'nin, bir süre önce M.K, N.H.Ş ve E.A'yı para karşılığında terör örgütü PKK'nın yurt dışındaki kamplarına gönderdiği bilgisine ulaşıldı. 31 Aralık'ta düzenlenen operasyonda gözaltına alınan N.Ç, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu arada N.Ç'nin verdiği bilgiler doğrultusunda çalışmalarına devam eden polis ekipleri, terör örgütünün dağ kadrosuna eleman kazandırdığı iddiasıyla Yüzüncü Yıl Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu öğrencisi R.P'yi Iğdır'da gözaltına aldı.

Daha önce terör örgütü propagandası yapmak suçundan bir süre tutuklu kalan R.P, ifadesinin ardında çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Öte yandan R.P'nin ifadeleri doğrultusunda da aynı suçlama ile İ.Y isimli kişi Van'da gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardında sağlık kontrolünden geçirilen İ.Y, savcılığa sevk edildi.  (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler