YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Van'da terör operasyonu!
Van'da terör operasyonu!
29 Eylül 2009 13:34
Van Emniyet Müdürlüğü, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon düzenledi...

Van Emniyet Müdürlüğü, terör örgütü PKK'ya yönelik yaptığı operasyonda örgüte lojistik destek sağladığı belirlenen 3 kişiyi gözaltına aldı.

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube'nin ortak çalışması sonucu Özalp ve Saray ilçelerinde ikamet eden 3 şahsın terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten şahıslara lojistik destek sağladıkları, temin ettikleri malzemeleri örgütün kırsal alandaki kamplarına göndereceklerinin tespit edildiği bildirildi. Yapılan çalışmalar sonucu bazı köylere yapılan eş zamanlı operasyonda F.B., Y.A. ve İ.K.'nın gözaltına alındığı kaydedildi.

Şüpheli şahısların işyeri ve ikametlerinde yapılan aramalarda 1 adet jeneratör, iki adet kuru sıkı silah ile bu silahlara ait 14 adet fişek, cep telefonları, hafıza kartları, CD'ler, dokümanlar ile yasadışı terör örgütü ait sözde çeşitli simgeler bulunarak el konulduğu vurgulandı. Emniyette sorguları tamamlanan şahıslar sağlık kontrolünden geçirildikten sonra cumhuriyet savcılığına sevk edildi. Şüphelilerden F.B.'nin Demokratik Toplum Partisi (DTP)'nin Van İl yöneticisi olduğu öğrenildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler