YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Van'da soygun girişimi:1 ölü,3 yaralı
Çaldıran'da banka soygunu girişimde 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
Van'da soygun girişimi:1 ölü,3 yaralı
04 Ocak 2010 / 23:18 Güncelleme: 04 Ocak 2010 / 23:34

Van Valisi Münir Karaloğlu, Çaldıran ilçesindeki banka soygunu girişimde yaralanan 4 banka görevlisinden birinin yaşamını yitirdiğini, 3'ünün ise hastanede tedavi altına alındığını bildirdi.

Vali Karaloğlu'nun verdiği bilgiye göre, bir banka şubesinde elektrik kesintisinin ardından burada çalışan temizlik görevlisi Mehmet Sıddık A., jeneratörü çalıştırmak üzere jeneratör odasına gelen güvenlik görevlisini bıçakla etkisiz hale getirdi.

Temizlik görevlisi Mehmet Sıddık A, daha sonra aralarında banka müdürünün de bulunduğu 6 kişiyi, güvenlik görevlisine ait silahla rehin alarak ellerini ve ağızlarını bantladı.

Olayın ardından bankada soygun ihbarı alan Emniyet müdürlüğü ekipleri çevre güvenliği aldı. Bankada çalışan bir güvenlik görevlisinin banka kapısına yaklaşmasını fırsat bilen polisler içeriye girerek, saldırganı etkisiz hale getirdi.

Güvenlik güçleri, içeride bulunan yaralı banka çalışanlarını 112 acil servis ambulanslarıyla Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk etti. Yaralılardan durumu ağır olan Ufuk Algın yaşamını yitirdi, yaralı banka görevlileri İrfan Yürekli, Önder Yılmaz ve Buket Özgür'ün hastanedeki tedavileri devam ediyor.

Vali Karaoğlu, yaralıların tamamının bıçakla yaralandığını belirterek, saldırganın, kullanmak istediği silahın ateş almaması nedeniyle banka çalışanlarını bıçakla yaraladığını söyledi.

Karaloğlu, gelen ilk bilgilere göre Mehmet Sıddık A'nın saldırıyı soygun amaçlı yaptığının düşünüldüğünü ve incelemenin ardından kesin sonuca varılacağını bildirdi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler