YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Van'da okullar ne zaman açılacak?
Van'da okullar ne zaman açılacak?
28 Kasım 2011 12:18
7.2 ve 5.6'yla sallanan Van'da o tarihten beridir okullar tatil. Peki ne zaman açılacak? Şimdi akıllarda bu soru var. Ona da belediye ekipleri inceleme yaptıktan sonra karar verilecek...

Van'ın Erciş ilçesinde okulların 5 Aralık'ta açılıp açılmayacağı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden gelecek ekibin aletsel incelemesi sonrası belli olacak.

Erciş Kaymakamı Ramazan Fani, depremin ardından Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen mühendislerin ilçe genelindeki okullarda gerçekleştirdikleri çalışmalar sonucu, 30 okulda aletsel inceleme yapılmasıyla ilgili kanaat belirttiklerini söyledi.

Bu kanaate istinaden İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile görüşüldüğünü ve belediyenin bünyesindeki aletsel inceleme yapabilecek ekibin bir kısmının ilçeye geldiğini anlatan Fani, bu ekibin birkaç okulda çalışma yaptıklarını dile getirdi.

Fani, ekibin tamamının bu hafta itibariyle Erciş'te olacağını ve Milli Eğitim Bakanlığı mühendislerinin inceleme yapılmasını belirttiği 30 okula yönelik aletsel incelemede bulunacaklarını dile getirerek, şunları söyledi:

''Bu aletsel inceleme sonunda eğer okullarımızın kullanılabilir olduğuyla ilgili bir değerlendirme çıkarsa, biz bunu  Milli Eğitim Bakanlığımız ile paylaşacağız. Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda 5 Aralık'ta okulları açacağız. Ama 5 Aralık'ta okulların açılıp açılmayacağı biraz da bu aletsel incelemenin sonucuna göre belirlenecek. Dolayısıyla biz bu sonuçları en kısa süre içinde Milli Eğitim Bakanlığımız ile paylaşacağız. Oradan gelecek talimata göre okulları 5 Aralık'ta mı veya daha sonra mı açacağımız belirlenmiş olacak.''

İlçeye 200 çadır sınıf

Kaymakam Fani, ilçeye önümüzdeki günlerde Kızılay tarafından 200 adet çadır sınıfın getirileceğini bildirdi.

Bu çadır sınıfların ilçe genelinde en risksiz bölgelere kurulacağını anlatan Fani, ''Ekibin vereceği rapor doğrultusunda çocuklarımız en kötü ihtimalle buralarda derslerini görecekler. Ancak öncelik ekibin okullarda yapacağı incelemelerde'' diye konuştu. (AA)

okullar
 // hamza gi
bence opkullar açılmalı ama uygun şartlar sağlandıktan sonra...
07 Aralık 2011 20:51
mesele çocuklar
 // nadir
arkadaşlar okulların açılması vanı kurtarmaz. bu süreçte okulların açılması çok riskli çümkü depremler devam ediyor heran bir okul yıkıla bilir ve içinde öğrenciler ve öğretmenler varsa bu çok vahim sonuçlAR doğura bilir, şunu söylüyorum sadece bayram oteli örnek olmadımı her türlü şartlar sağlanmayana kadar okulllar açılmamalı....
07 Aralık 2011 20:48
mrb
 // serkan
ezgi ömğretmenim çadırda eğitim olmaz kendişm yaşadım...
07 Aralık 2011 20:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler