YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Van'da deprem
Van'da deprem
01 Ağustos 2012 08:32
Van'da 3.9 büyüklüğünde meydana gelen deprem kısa süreli paniğe sebep oldu.

Van'da 3.9 büyüklüğünde meydana gelen deprem kısa süreli paniğe sebep oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, saat 02.12 sıralarında merkez üssü Van Gölü olan 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sahur vaktine doğru meydana gelen deprem, kısa süreli paniğe sebep oldu. 2 saat içerisinde merkez üssü Van Gölü olan 1.8 ile 3.9 arasında 21 sarsıntı meydana geldi.

VAN TOZ BULUTU ALTINDA
Van kent merkezi sabaha karşı Irak ve Suriye üzerinden güney rüzgarlarıyla gelen toz bulutları altında kaldı. Van kent merkezi bu sabah saatlerinden itibaren güney rüzgarlarının desteğiyle Irak ve Suriye üzerinden gelen toz bulutlarının etkisi altına girdi. Yaşamı olumsuz etkileyen toz bulutları görüş mesafesi de zaman zaman 150-200 metre kadar düşürdü. Kenti etkisi altına alan toz bulutu vatandaşları tedirgin etti.

M. Ali Akyüz isimli vatandaş, sahur vakti ilde yaşanan 3.9 şiddetindeki depremin etkisiyle kalktıklarını, dışarı çıktıklarında toz bulutunu gördüklerini söyledi. Akyüz, şu anda toz bulutunu nereden geldiğine anlam vermeye çalıştıklarını ve ilk kez böyle bir olayla karşılaştıklarını ifade etti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler