YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Van'da çatışma: 3 şehit
Van'da çatışma: 3 şehit
22 Eylül 2011 00:24
Van'ın Çatak ilçesinde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada, 1 asker ve 2 korucu şehit olurken, 2 korucu da yaralandı.

Van'da terör örgütü PKK'nın saldırısı sonucu 1 asker ile 2 köy korucusu şehit oldu, 2 korucu da yaralandı. Edinilen bilgiye göre çatışma, dün akşam saat 20.00 sıralarında, Çatak ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Melkuşan yaylası Körüklü vadisinde yaşandı.

Bölgedeki operasyonlarını sürdüren asker ve korucular, bir grup teröristle karşılaştı. Çatışmada 1 asker ile 2 köy korucusu şehit olurken, 2 korucu da yaralandı. Yaralılar, bölgeye sevk edilen helikopterlerle Van Askeri Hastanesi'ne kaldırıldı. Kobra tipi helikopterlerin desteğiyle bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. (CİHAN)
--------------------------------------------------------------------------------
 
VALİ KARALOĞLU: ''ÇATAK İLÇESİ KIRSALINDA GÜVENLİK GÜÇLERİ İLE TERÖRİSTLER ARASINDA ÇIKAN ÇATIŞMADA 1 ASKER ŞEHİT OLDU''

Van Valisi Münir Karaloğlu, Çatak ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 1 askerin şehit olduğunu söyledi.

Vali Karaloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Çatak ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu.'' dedi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler