YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Van'da binlerce kişi teröre lanet okudu
Van'da sivil toplum kuruluşlarından ve siyasi partilerden vatandaşlar teröre karşı tepki gösterdi, yürüyüş yaptı
Van'da binlerce kişi teröre lanet okudu
20 Ağustos 2016 / 21:20 Güncelleme: 20 Ağustos 2016 / 21:25

Kurtuluş Parkı'nda toplanan siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar, Maraş Caddesi'nden yürüyüşe başlayan kalabalık, 150 metre uzunluğunda Türk bayrağı açtı ve İskele Caddesi üzerinde bulunan İkinisan Polis Karakolu'nun önüne kadar geldi.

Yürüyüşe Van Valisi İbrahim Taşyapan, İl Jandarma Komutanı Albay Yüksel Oğuz, Emniyet Müdürü Suat Ekici, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, AK Parti İl Başkanı Zahir Soğanda, Saadet Partisi İl Başkanı Özay İlhan, CHP İl Başkanı Mehmet Kurukçu, İl Müftüsü Nimetullah Arvas ve kurum müdürleri katıldı.

Yürüyüşte, Kürtçe ve Türkçe "Biji aşiti, biji bırati (Yaşasın Barış, yaşasın kardeşlik)", "Em Kurdın, em Tırkın, em tev bırane (Biz Kürtüz, biz Türküz, biz birlikte kardeşiz)", "Jıbo zalmına biji cehennem (Zalimler için yaşasın cehennem)" ve "Kahrolsun PKK, teröre lanet", "Kahrolsun DAİŞ, teröre lanet", "Hendeğe darbeye hayır", "İşte Kürt, işte Türk, işte ümmet" sloganları atıldı.

İkinisan Polis Karakolu önünde toplanan kalabalığa seslenen Vali Taşyapan, "Sizin bu birlikteliğiniz, beraberliğiniz, kardeşliğiniz, bu ülkenize hep beraber sahip çıkmanız olduğu sürece hiçbir terör örgütü, bu milletin birliğini, beraberliğini ve bütünlüğü hiçbir zaman bölemeyecektir" dedi.

....
 // kafkasyalı
Amin binlerce kere... İnşaAllah.......
20 Ağustos 2016 22:50
Van'a yakışan budur işte.
 // turgut kaya
Van budur işte. Asırlardır bir çok medeniyetin yaşadığı topraklara yakışan budur. Allah birliğimizi ve beraberleğimizi daim etsin ...
20 Ağustos 2016 21:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler