YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Van'a bakan morali...
Van'a bakan morali...
24 Aralık 2011 15:11
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Van'da ve Erciş'te her şeyin düzeleceğini söyledi...

İçişleri Bakanı Şahin, Van ve Erciş'ten getirilip Eskişehir'in Seyitgazi ilçesine bağlı Kırka beldesindeki Eti Bor İşletmeleri misafirhanesinde barındırılan 50 depremzedeyle bir araya geldi.

Depremzedelerle birlikte yemek yiyen Şahin, yaptığı konuşmada, Eskişehir halkının Türkiye'nin her yerinden olduğu gibi Van'da deprem afetine maruz kalmış kardeşlerini bağrına bastığını, evini, imkanını, sofrasını paylaştığını kaydetti.

''Hepsinden önemlisi, çocuklarımızın okumaları için bütün imkanlar seferber edilmiş durumda'' diyen Şahin, şöyle konuştu:

''Çocuklarımız da son derece hedefliler, heyecanlılar ve buradaki imkanın farkındalar. Van'da ve Erciş'te her şey düzelecek. Van Gölü'nün etrafındaki deprem alanlarında konteyner ve kalıcı konut inşaatları devam ediyor. Bunların haberi size geliyor. Oradakilerin durumu da oranın şartlarına göre iyi. İnşallah bu kışı hep birlikte atlatacağız. Önümüzdeki sene her şey çok daha güzel olacak. Belki haftaya ya da yeni yılın ilk günlerinde tekrar Van'a, Erciş'e gideceğim. Oradakilere bakıp geleceğim. 'Eskişehir'dekileri gördüm' diyeceğim, oradakilere. Sizlerden selam götüreceğim.''

Şahin, daha sonra depremzedelerle sohbet etti, kucağına alıp sevdiği ''Asya'' adlı bebeğe oyuncak hediye etti.

Kırka belde Belediye Başkanı Selahattin Çörez, Şahin'e ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar'a birer Kırka el dokuma halısı hediye etti.

Ziyarete Vali Kadir Koçdemir, AK Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can, Seyitgazi Belediye Başkanı Adnan Yalçın Şen, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Yapıcı da katıldı. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler