YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Van Valisi'nden doktora destek!
Van Valisi'nden doktora destek!
21 Nisan 2012 14:35
Van Valisi'nden darp edilen doktora destek!

Van Valisi Münir Karaloğlu, ''Darbedilen doktorumuzun tüm haklarını korumak için her türlü desteği vereceğiz ve sonuna kadar da takipçisi olacağız'' dedi.

Vali Karaloğlu, Van-Edremit karayolu üzerinde bulunan Anadolu konteyner kentinde katıldığı bir etkinlikte, gazetecilerin Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil tıp uzmanı Oğuz Eroğlu'nun BDP milletvekili Özdal Üçer tarafından darbedilmesiyle ilgili sorularını yanıtladı.

Hastanenin acil servisinde insanlara hizmet için çırpınan doktora yapılan saldırının çok çirkin bir olay olduğunu ifade eden Karaloğlu, şöyle konuştu:

''Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi depremde ayakta kalan tek hastanemizdi. Bu sebeple çok ciddi bir yoğunluk var. Hekim arkadaşlarımız gerçekten olağanüstü bir gayretle vatandaşımıza hizmet etmek istiyorlar. Bu doktor arkadaşımız, o sayın vekilin eşini ve çocuğunu vekil eşi ve çocuğu bilmeden normal bir vatandaş olarak zaten gerekli hizmeti yapmış. Milletvekili gelip hastayla ilgilenmeye başlayınca doktor arkadaşımız tedirgin olunca kim olduğunu soruyor. Çünkü tanımıyor. Doktor, 'Beyefendi sizin isminiz'' diye soruyor. Vekil de 'Sen bana ismimi soramazsın' diyerek tekme tokat kendisini tartaklıyor. Darbedilen doktorumuzun tüm haklarını korumak için elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz ve olayın sonuna kadar da takipçisi olacağız.'' (AA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler