YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Van halkına müjdeyi verdi
Van halkına müjdeyi verdi
22 Ocak 2012 11:33
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar Van'da 10 bin konutun ihalesinin tamamlandığını, 6 bin konut ihalesinin de tamamlanmakta olduğunu belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Van'da çok işleri olduğunu ifade ederek, "Bunu da Van halkı ile bütünleşerek yapabiliriz. Van halkı bizi destekleyecek, biz de Van halkına sarılacağız" dedi.

Van gezisini sürdüren ve Edremit ilçesindeki Gebze Su Sporları Merkezi'nde düzenlenen bir törenle Yeni ve Eski Cami mahallelerinin sakinlerine tapularını dağıtan Bakan Bayraktar, Sarmasuyu Mahallesi'nin müstakil parsel çalışmasının ardından Yeni Cami, Eski Cami ve Erdemkent olmak üzere 3 mahalleye ayrıldığını bildirdi. Erdemkent Mahallesi'nde TOKİ konutları inşa edildiği için daha önce imar çalışmasının yapıldığını dile getiren Bayraktar, Eski ve Yeni Cami mahallelerinde kadastro çalışmasıyla bin 450 parsel üretilerek, tapularının hak sahiplerine verildiğini söyledi.

Van'da önlerinde büyük bir işlerin olduğunu belirten Bayraktar, bu çalışmalar için büyük kaynaklar gerektiği söyledi. Bunun için Başbakan Erdoğan'ın ciddi talimatlarının olduğunu kaydeden Bayraktar, "Mart ve nisan aylarıyla birlikte Van'da büyük bir canlanma olacak. Van'a ciddi kaynaklar aktarılacak. Van'da 6 bin, Erciş ilçesine de 4 bin olmak üzere yaklaşık 10 bin konut ihalesi yapıldı. Bunun yanı sıra 18 okul, ticaret merkezleri ve camilerin ihaleleri yapıldı" dedi.

EDREMİT'TE 6 BİN KONUT

Edremit ilçesinde yapılacak olan konutlardan 6 binin ihalesinin de bitmek üzere olduğunu vurgulayan Bayraktar, "Bunlarla birlikte ihalesi yapılan konut sayısı 16 bine çıkacak. Köylerde örnek köy olarak 3'ünün de ihalesi yapıldı" şeklinde konuştu.

Bakan Bayraktar ve berberindekiler daha sonra iki mahalle sakinlerine tapularını verdi. Bakan Bayraktar, aileleri ile tapu dağıtım törenine katılan 3 çocuğa 50'şer lire harçlık verdi. Bostaniçi beldesinde depremden hemen sonra depremzedeler için yapımına başlanan, 18 bloktan oluşan ve 5'inin kabası tamamlanan kalıcı konutların inşaatında da incelemelerde bulunan Bakan Erdoğan Bayraktar, mart ayına kadar 18 bloğun kaba inşaatının tamamlanmasını istedi.
İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler