YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Van Gölü'nde deprem
Van Gölü'nde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Van Gölü'nde deprem
09 Kasım 2011 / 07:39 Güncelleme: 09 Kasım 2011 / 07:46

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi'nin verilerine göre, sarsıntı saat 00.05'te, yerin 4,3 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

ERCİŞ'TE 4 KİŞİ YARALANDI

Merkez üssü Van Gölü olan 5,5 büyüklüğündeki  deprem esnasında, Erciş'te bulundukları binalardan çıkmaya çalışan 4 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, deprem esnasında bulundukları binalardan dışarıya çıkmaya çalışan Maşallah Zengin, Cem Dost, Semra Öner ve İsmail Sağlam, düşerek yaralandı.

Olayın ardından yaşadığı tek katlı evden dışarı çıkmaya çalışırken evin balkonuna düşerek başından yaralanan 25 yaşındaki Maşallah Zengin, 112 ekipleri tarafından ilçe merkezindeki sahra hastanesine getirildi ve ilk müdahalenin ardından ambulansla Van'a gönderildi.

Depremde hasar gören tek katlı evde 8 kişi yaşadıklarını anlatan Zengin'in babası Muhittin Zengin, ''Deprem esnasında evimizde uyuyorduk. Deprem olunca hepimiz panik halinde evden dışarı kaçtık. Oğlum, bu esnada evin balkonunun beton zemine düştü ve başını çarparak yaralandı ve ambulansla hastaneye kaldırıldı'' dedi.

3 depremzede Van'a sevk edildi

Sarsıntı sırasında bulunduğu petrol istasyonunda düşerek burnunu kıran Cem Dost, başından yaralanan Maşallah Zengin ile başından yaralanan İsmail Sağlam, sahra hastanesinde yapılan ilk müdahalenin ardından Van'daki Bölge Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edildi. Ayağından yaralanan Semra Öner'in ise ilk müdahalenin ardından taburcu edildiği bildirildi.

Sağlık ve arama-kurtarma ekipleri devriye gezdi

Depremin ardından komuta merkezi tarafından yönlendirilen 112 ambulansları, arama-kurtarma ekipleri ve polisler Erciş ilçe merkezindeki Mahalleleri dolaşarak, herhangi bir hasar ve yaralı olup olmadığını kontrol etti. Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan sahra hastanesinde ise 10'dan fazla ambulans tepe lambaları açık vaziyette, göreve hazır vaziyette bekletiliyor.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler