YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Van Belediyesi'ne ait kamyonda patlayıcı bulundu!
Van Emniyeti, Van Belediyesi’ne ait bir kamyonda patlayıcı yapımında kullanılan 100 kg amonyum nitrat, 26 fitil ve 20 büyük pil ele geçirildiğini duyurdu!
Van Belediyesi'ne ait kamyonda patlayıcı bulundu!
22 Ağustos 2015 / 11:10 Güncelleme: 22 Ağustos 2015 / 11:50

Son günlerdeki eylemlerinde kullanılan el yapımı uzaktan kumandalı bombaları infilak ettirerek eylem yapan PKK’nın bomba yapımında kullandığı maddelerin benzeri bir belediye aracında ele geçirildi. Operasyonda iki kişi de gözaltına alındı.

Van’da 9-18 Ağustos tarihleri arasında polisin yaptığı çalışmalar Van Emniyet Müdürlüğü tarafından yazılı açıklama ile duyuruldu. 

Yapılan yazılı açıklamada, söz konusu tarihlerde Van’da Hacıbekir Mahallesi’nde iş makinalarının yola hendek kazdığının görülmesi üzerine olaya müdahale edildiği, bu sırada polise atmaya çalıştığı el yapımı patlayıcı elinde patlaması sonucu yaralanan O.Y. isimli örgüt mensubu ile bağlantılı olduğu tespit edilen 5 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Açıklamada 14 Ağustos’ta da Çatak ilçesinde PKK’ya patlayıcı yapımında kullanılacak malzeme aktarıldığı yönünde bilgiler üzerine operasyon yapıldığı kaydedildi. 

Açıklamada, “Van Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir kamyon içinde iki şahıs yakalanmış ve araç içinde yapılan aramada, 100 kilogram amonyum nitrat, 26 adet patlayıcı yapımında kullanılacağı değerlendirilen fitil ve 20 adet büyük pil” ele geçirdildiği belirtildi.

Açıklamada, 18 Ağustos’ta da üç kişinin gözaltına alındığı, bu kişilerle birlikte de iki adet tabanca ele geçirildiği, 18 Ağustos’ta Ak Parti İl Başkanlığı binası önündeki Van Büyükşehir Belediyesi’ne ait konteyner noktasının bahçesinde görülen üç şüpheli şahsın ikaz edilmeleri sonrucu kaçarak uzaklaştıkları, şüphelilerin görüldüğü yerde yapılan aramada çanta içinde bir adet anti tank mayını ele geçirildiği kayedildi.  

 

MİLLİYET

HAİNLER...
 // Hakan Akdeniz
DEPREMDE YAPILAN DÜNYA KADAR YARDIMLARDA PKK'YA GİTTİ BENCE YAZIK...
ANLAMIYORUM YETKILILER NEDEN ENGELLEYEMİYORLAR BUNLARI......
22 Ağustos 2015 16:42
Patlayici
 // uykucu

pydnin adamlari meclisde,
pkknin adamlari belediyede.
akil adamlar bogazda balik sarapda
serefsizler viski yudumluyor yalida
Capulcular Yunan adalarinda
Aziz vatanin helal sut emmis evlatlari musallada.
...
22 Ağustos 2015 Cumartesi 10:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler