YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Van Belediyesi şaşırdı!
Van Belediyesi şaşırdı!
28 Ekim 2011 07:44
Tüm Türkiye'nin kenetlendiği biraraya geldiği depremde Van belediyesi internet sitesinden öyle açıklama yaptıki görenlerin ağzı açık kaldı. İşte Van Belediyesi'nin akıllara durgunluk veren o açıklaması;

KANAL A HABER- Van 7.2'yle sallandı. Tüm Türkiye Van'a destek olmak için tek yürek oldu. Türk'ün Kürt'ün ayrım yapmadan kenetlendiği, kardeşliğini dünyaya gösterdiği şu günlerde Van Belediyesi öyle bir haber yaptı ki görenlerin ağzı açık kaldı...

Van Belediyesi'nin internet sitesinde yer alan "Yardım için Tek Yürek oldular" haberinde Kürt Türk ayrımı yapılıyor. Van'daki depremzedelere sadece Kürt vatandaşlar yardım ediyor imajı çizilmeye çalışılıyor.

İşte Van Belediyesi'nin internet sitesinde yer alan Kürt Türk kardeşiliğine nifak tohumları eken o haber;

Van için yardım seferberliği
 
 
 

 
Van depreminden zarar gören yurttaşlar için emek, meslek, siyasi parti, demokratik kitle örgütü ve yurttaşlar tarafından toplanan yardımlar Van'a gönderilirken, yeni yardımlar için ise çalışmalar sürüyor. 

 
İZMİR

 
Metropollerde yaşayan Kürtlerin Van depreminden etkilenen yurttaşların yardımına yetişmek için çalışmaları sürüyor. Ege bölgesinde, geçtiğimiz günlerde kuruluşunu gerçekleştiren Halkların Demokratik Kongresi ve sivil toplum örgütleri öncülüğünde yardım çalışmaları sürüyor. Ege bölgesinden bir tır dolusu yaşam malzemesi toplanırken, İzmir Kurdi-Der çalışanları da halkla beraber topladığı yardımları yola çıkardı. Bir kamyonu dolduran malzemelerin içinde, çocuk bezinden halıya, uyku tulumundan ayakkabıya, kuru gıdadan battaniyeye onlarca çeşit eşya bulunuyor. Kurdi-Der yöneticisi Janya Acar, yurttaşların kısa bir sürede göstermiş olduğu çaba sonucu ortaya çıkan duyarlılıktan dolayı herkese teşekkür ederek, yardım çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

 
ANKARA

 
Van'da yaşanan deprem felaketi ardından KESK Ankara Şubeler platformu ve TMMOB'a bağlı odalar ve Ankara'da bulunan üniversitelerin öğrencileri, Van halkıyla dayanışma amaçlı topladıkları kışlık giyecek, iç giyim, çocuk bezi, çocuk maması, yatak, yorgan, temizlik ürünleri gibi 2 tır dolusu malzemeyi Van'a gönderdi. Öte yandan Ankara Üniversitesi öğrencilerin dün MNG Kargo aracılığıyla Van Belediyesi'ne gönderdikleri yardımlara bugün Van Valiliğinin el koyduğu öğrenilirken, Pirsultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Hasan Güzelgül ise, örgütlü bulundukları 68 şubede Van için yardım kampanyası başlattıklarını duyurdu. 

 
DİYARBAKIR 

 
Van'da meydana gelen depremin ardından adeta seferberlik ilan edilen Kürtlerin ağırlıkta yaşadığı il, ilçe, belde ve köylerden yardım gelmeye devam ediyor. Diyarbakır'ın merkez Kocaköy İlçesi'nde BDP'lilerin çağrıları ile toplanan 4 kamyon yardım malzemesi, Van'a doğru yola çıktı. Malzemelerin içerisinde 25 ton civarında un, ısıtıcı, giyim, battaniye ve kuru gıda bulunuyor. 

 
MALATYA 

 
Malatya'da KESK Malatya Şubeler Platformu ile BDP Malatya İl Örgütü öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına da yurttaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Pirsultan Abdal Derneği ve Eğitim Sen Malatya Şubesi'nde toplanan yardım malzemeleri arasında kuru gıda, ısıtıcı, battaniye bulunuyor. Şuana kadar bir kamyonun tamamen dolduğu diğer kamyonunda istiflendiği belirtilirken, her iki kamyonun yarın erkenden Van'a doğru hareket etmesi bekleniyor. 
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler