YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali'ye Yazıcıoğlu sorgusu
Helikopter kazası olduğunda kamuoyuna ilk bilgiyi Kayseri Valisi Bilici vermişti ve Yazıoğlu'nun yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını ifade etmişti
Vali'ye Yazıcıoğlu sorgusu
20 Ekim 2009 / 16:40 Güncelleme: 20 Ekim 2009 / 20:12

Eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili olarak kurulan TBMM
Araştırma Komisyonu, Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici ve kazanın meydana geldiği dönemde Kayseri Emniyet Müdürü olan Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'i dinledi.
        

Sivas Milletvekili ve Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 Kişinin Hayatını Kaybettiği Helikopter Kazası ve Kurtarma Çalışmalarının Tüm Yönleriyle Araştırılarak Benzer Durumların Yaşanmaması İçin Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü başkanlığında toplandı.
        

Toplantı, görüntü alınmasının ardından basına kapalı olarak devam etti. Komisyon Başkanı Köylü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, komisyonun bu toplantısında, özellikle kurtarma çalışmalarının seyri ve kazayla ilgili  istihbarat çalışmalarının ele alındığını bildirdi.
        

Köylü, komisyonun daha sonra Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru ve kaza kırım raporunun gelmesinin ardından da teknik elemanları dinleyebileceğini belirtti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler