YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Valiye Albay Çillioğlu sorusu
Valiye Albay Çillioğlu sorusu
28 Temmuz 2011 08:11
Tunceli Jandarma Alay Komutanı iken 3 Şubat 1994'te lojmanında ölü bulunan Albay Kazım Çillioğlu'nun dosyası derinleşiyor. Dönemin Bolu Valisi Yener Rakıcıoğlu'nun ifadesi alındı

Şüpheli ölümü üzerine dosyası yeniden açılan Albay Kazım Çillioğlu ile ilgili dönemin Bolu Valisi Yener Rakıcıoğlu'nun ifadesinin alındığı ortaya çıktı. Lojmanında intihar ettiği öğrenilen Albay Çillioğlu'nun cenaze törenini düzenleyen Vali Rakıcıoğlu, Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Özgür'ün sorularını yanıtladı. Yeni Şafak'ın ulaştığı emekli Vali Rakıcıoğlu ifade verdiğini doğrularken, ifadesinin ayrıntısına ise girmedi.

'SEVİLEN BİRİYDİ HERHALDE'

Yeni Şafak'ın ulaştığı eski Bolu Valisi Yener Rakıcıoğlu, ifade verdiğini doğrularken başka bir bilgi veremeyeceğini, savcıya anlattıklarını söyleyemeyeceğini dile getirdi. Düzce'de toprağa verilen Albay Çillioğlu'nun cenaze merasimini düzenleyen dönemin Bolu Valisi Yener Rakıcıoğlu'nun Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Özgür'e 'tanık' sıfatıyla verdiği ifadede cenazeye katılanların Çillioğlu'nun intihar edeceğine inanmadıklarını söylediği öğrenildi. Çillioğlu'nun öldüğü 1994 yılında Düzce Bolu'ya bağlı bir ilçe olduğu için dönemin Bolu Valisi Rakıcıoğlu'nu dinleyen Savcı, eski Vali Rakıcıoğlu'na cenaze merasimi esnasında tanık olduğu olayları anlatmasını istedi. Kazım Çillioğlu'nun intihar ettiğine cenazeye gelenlerin hiçbirinin inanmadığını söylediği öğrenilen eski vali Rakıcıoğlu, "Çillioğlu çok sevilen biriydi herhalde" şeklinde ifade verdiği belirtildi.

'İNTİHAR'A KİMSE İNANMIYORDU

Emekli Vali Rakıcoğlu'nun cenazede atılan sloganlar ve pankartlarla da Kazım Çillioğlu'na sevgi gösterilerinde bulunulduğunu söylediği ifade ettiği öğrenildi. Rakıcıoğlu'nun, "Açılan pankartlar ve atılan sloganlar Kazım Çillioğlu'nun ne kadar sevildiğini gösteriyordu.. 'Eşref Bitlis, Turgut Özal ve Kazım Çillioğlu'nu öldüren eller aynıdır' şeklinde slogan da atılmıştı" dediği öğrenildi. (Yeni Şafak)

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler