YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali'den uzun etek açıklaması
Sakarya Valisi'Nden uzun ekek açıklamsı: Bütün protokol kitaplarında bu şekilde geçiyor
Vali'den uzun etek açıklaması
23 Ekim 2010 / 18:12 Güncelleme: 23 Ekim 2010 / 18:13

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen Cumhuriyet Balosu için Sakarya Valiliği tarafından hazırlana davetiyelerde bulunan Uzun Etek maddesi nedeniyle Vali Mustafa Büyük açıklama yaptı. Vali Büyük, "Bütün protokol kitaplarında bu şekilde geçiyor" dedi.  

Sakarya Valiliği tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Tuna tan tesislerinde düzenlenen Balo için dağıtılan davetiyelerde yer alan ifadeler nedeni ile çıkan haberler ile ilgili Sakarya Valisi Mustafa Büyük bir açıklama yaptı.

Düzenlenen balo davetiyesinin tüm kurallara uygun olduğunu belirten Büyük, "Cumhuriyet bayramı dolayısıyla akşamında cumhuriyet resepsiyonunu veriyoruz. Bunun için davette davetiyede kullanılan uygulama tüm davetlerde kullanılan klasik bir davetiye formatıdır. Bir anormallik yoktur. Koyu renk elbise giyilmesi uzun etek giyilmesi bir çok protokol kitabında daha önceki başta cumhurbaşkanımız olmak üzere makamların kullandığı davetiyelerde de oluşan bir davetiye formatıdır. Bir anormallik yoktur. Daha öncede kullanılan bir uygulamadır ilk defa bizim yaptığımız bir uygulama değildir. Başka makamlarda da kitaplarda da örnek olarak gösterilen uygulamalardan bir tanesidir" diye konuştu. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler