YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Validen güvenlik açıklaması
Ankara Valisi Alaatin Yüksel, MOBESE merkezinde seçim güvenliği nedeniyle toplantı yaptı. Yüksel, "Seçim kurulu binalarına giren hiçbir kişiye işlemler bitmeden izin vermeyeceğiz"dedi.
Validen güvenlik açıklaması
12 Haziran 2011 / 17:13 Güncelleme: 12 Haziran 2011 / 17:26

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, ilçe seçim kurulu binalarında giriş ve çıkışları dikkatle takip edeceklerini ifade ederek, ''Sandık listeleriyle ve torbalarıyla ilçe seçim kurulu binalarına giren hiçbir kişinin, binadan işlemleri bitmeden çıkışına izin vermeyeceğiz'' dedi.

Vali Yüksel ve Ankara Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, MOBESE Merkezinde seçim güvenliği nedeniyle toplantı düzenledi.

Toplantı sonrasında Vali Yüksel,  yaptığı açıklamada, Ankara'da 24. dönem genel seçimleri sürecinin YSK kararıyla 14 Mart'ta başladığını, bugün oy kullanmayla birlikte bu sürecin tamamlanacağını söyledi.

Ankara'da 3 milyon 405 bin 999 seçmenin, 12 bin 351 sandıkta oy kullanacağını ifade eden Yüksel, 9 bin polis ve 3 bin jandarma olmak üzere toplam 12 bin civarında güvenlik mensubunun görev yapacağını kaydetti.

Milletvekili genel seçimlerinin başlangıcından itibaren Ankara'da, seçimlerin huzur ve güven içinde yürütülmesi için her türlü önlemin alındığını bildiren Yüksel, sabah saat 6.30'da başlayan sandık tedbirlerinin akşam seçimin bittiği saat itibariyle değişik şekilde devam edeceğini anlattı.

Özellikle ilçe seçim kurulları çevrelerinde geniş güvenlik önlemlerinin alındığına dikkati çeken Yüksel, ''Binaya giriş ve çıkışları son derece dikkatle takip edeceğiz ve sandık listeleri ve torbalarıyla giren hiçbir kişinin, binadan işlemleri bitmeden çıkışına izin vermeyeceğiz. Tabii bu akşam parti binaları çevrelerinde sevinen ve üzülenler olacaktır, konvoyların karşılaştırılmaması için ana arterlerdeki tedbirler de alınacak'' diye konuştu.

Güvenlik önlemlerinin kentin her yerinde aynı ölçüde sağlandığını ifade eden Yüksel, demokratik düğün olan seçim sonuçlarının Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi.

Ankara Emniyet Müdürü Çatalkaya da sandıkların ilçe seçim kurullarına teslimi ve diğer güvenlik önlemlerinin aksatılmadan sürdürüleceğini bildirdi.

AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler