YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali'den "gizli belge" açıklaması
Vali'den "gizli belge" açıklaması
03 Mart 2010 11:00
Konya Valisi Nezih Doğan, "Özçoban imzalı belgeler" haberiyle ilgili olarak" Bulunan evrak Karayolları Trafik Kanunu gibi sıradan belgeler" açıklamasında bulundu

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, bugün bir gazetede ''Özçoban imzalı 'gizli' belgeler arazide bulundu'' haberiyle ilgili olarak ''Bulunan evrak, Karayolları Trafik Kanunu gibi, rutin trafik denetimi denetim sırasında kullanılması gereken sıradan belgeler'' dedi.

Doğan, yaptığı açıklamada, Bozkır İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesindeki bir Jandarma Trafik Timi'nin, rutin trafik kontrolleri sırasında elindeki bir bölüm evrakı içeren çantayı yol kenarında unuttuğunun tespit edildiğini belirtti.

''BU BELGELER, EVRAKIN İMHA AMAÇLI ATILDIĞINI GÖSTERMİYOR''

Olayın 23 Şubatta olduğunu, bu çantayı yolda bulan bir kişinin çantayı Seydişehir Kaymakamlığına teslim ettiğini vurgulayan Doğan, şunları kaydetti:

''Bulunan evrak, Karayolları Trafik Kanunu gibi, rutin trafik denetimi sırasında kullanılması gereken sıradan belgeler. Jandarma Trafik Timi, rutin trafik denetimi yaptığı noktada tümüyle insani nedenlerle kaybetmiş. Bu belgeler arasında Trafik Genelgesi gibi, trafik ekiplerinin rutin trafik kontrolleri sırasında kullanacağı şeyler var. Bu belgeler, evrakın imha amaçlı atıldığını göstermiyor.''

Bugün bir gazetede, ''Özçoban imzalı 'gizli' belgeler arazide bulundu'' başlığı altında yer alan haberde, ''Balyoz Güvenlik Harekat Planı'nda adı geçen ve operasyon kapsamında tutuklanan Konya Jandarma Alay Komutanı Hüseyin Özçoban'ın altında imzasının bulunduğu bazı belgelerin araziye atılmasıyla ilgili'' Kaymakamlığın soruşturma başlattığı belirtiliyordu.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler