YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali'den basına ilginç teklif
Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, ''Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'nin Tıp Fakültesi ile ortak çalışmasına yönelik protokolle yeni akademik yılda öğrencilerimizi burada kabul edeceğiz'' dedi.
Vali'den basına ilginç teklif
04 Ağustos 2012 / 10:06 Güncelleme: 04 Ağustos 2012 / 10:10

Vali Şahin, Valilik toplantı salonunda, Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'nin adının Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak değiştirilmesine yönelik protokolün imza töreninde yaptığı konuşmada, üniversitenin ilim yuvaları olduğunu söyledi.

Üniversitelerin bir yere güzellik kattığını ifade eden Şahin, ''Bugün 19 bin 400 öğrenciyle, 10'un üzerinde yüksek okuluyla hizmet veren Giresun Üniversitesi maalesef bugüne kadar unutulmuş. Geçen yıl 950 öğrencinin barınma ihtiyacını karşılayamadığı için kayıt sildirdiği, bin 950 öğrencinin de kayıt dondurduğunu öğrendik. Bu ayıp bize yeter'' diye konuştu.

Vali Şahin, üniversite öğrencilerinin yurt sorununun kısa sürede çözümü için önemli çalışmalar başlattıklarını, 8 yurdun yapımının planlamaya alındığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

''Altyapı şartları uygun olacak ki ilim, irfan doğru ve düzenli yapılabilsin. Eğer öğrenci sorunu olmadan, moralle, bir şey düşünmeden derslerine koyulursa bunda sadece kendisi değil ülke de kazanacaktır. Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi 4 yıl önce kurulmuştur. Fakülte var, öğrencisi var, fakat öğrenci başka bir kentte, 400-500 kilometrelik Sivas'ta eğitim görüyor. Öğrenciler, Giresun'u görmeden Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oluyor. Tam bir Aziz Nesin'lik olay. Bu Giresun için bir ayıptır. İnşallah bu sene 35 öğrencimizi eğitime başlatacağız. Devlet hastanemizi eğitim ve araştırma hastanesine dönüştüreceğiz. Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'nin Tıp Fakültesi ile ortak çalışmasına yönelik protokolle yeni akademik yılda öğrencilerimizi burada kabul edeceğiz.''


-''Kötü olayları yazmayın''-


Vali Şahin, Giresun'un aleyhine olan konuların ulusal basına taşınmamasını isteyerek, ''Giresun'u kötüleyen şeyleri yazmayın. Giresun'un aleyhine olan şeyleri genel basına taşımayın. Bu içimizde kalıyor. Kol kırılır yen içinde kalır. Efendim, 'Cenazeyi derme çatma teleferikle karşıya geçirdiler'... İyi mi ettin  Belki sen orada 3-4 puan ya da 400-500 lira aldın. Ben vereyim sana o parayı, yazmasan. Giresun'u Türkiye'ye olumsuz yansıtmasan'' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler