YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali yine çok konuşulacak
Van'da, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan Vali konağı, 9 milyon 165 bin liraya satıldı.
Vali yine çok konuşulacak
07 Mart 2010 / 17:10 Güncelleme: 07 Mart 2010 / 19:05

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Şerefiye Mahallesi Ordu Caddesi'ndeki Vali Konağı ve 12 adet iş yeri, kırsal bölgelere su ve yol götürmek, okul yaptırmak amacıyla İl Encümeni tarafından 8 milyon 744 bin 395 TL muhammen bedelle satışa çıkarıldı.

İhale ilanlarının, şubat ayında Resmi Gazete başta olmak üzere, yerel ve ulusal basında yayımlanmasının ardından taşınmaz malların ihalesi 3 Mart 2010'da İl Özel İdaresinde yapıldı.

5 il genel meclisi üyesinin yer aldığı 11 kişilik İl Encümeni İhale Komisyonunca ihaleye katılan firmaların teklifleri, kapalı zarf usulü ile alındı.

2 firmanın katıldığı ihalede en yüksek rakamı 9 milyon 165 bin TL ile Y.T.Y. İnşaat Nakliye Turizm Madde Sanayi ve Limited Şirketi-Ahmet Çayırlı ortak girişim grubu verdi.

İhale komisyonu da verilen teklifleri, yaptığı değerlendirmenin ardından, onaylanmak üzere Van Valisi Münir Karaloğlu'na gönderdi.

Karaloğlu, incelemenin ardından kendisinin de ikamet olarak kullandığı konak ile birlikte 12 adet iş yerinin satışını onayladı.

İlgili Haber

Vali'nin ilk icraatı

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler