YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali Vasip Şahin: Yaşadığımız olayların çok daha fazlası önlenmiştir
Vali Vasip Şahin: Yaşadığımız olayların çok daha fazlası önlenmiştir
18 Şubat 2016 13:05
İstanbul Valisi Vasip Şahin, terör olaylarını değerlendirdi

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Ankara’daki terör saldırısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Terör saldırılarına karşı en üst düzeyde tedbir aldıklarını ifade eden Vali Şahin, “Yaşadığımız olayların çok daha fazlası önlenmiştir” dedi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Ümraniye Belediyesi’nde “İlçe Buluşmaları” kapsamında gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Toplantıya Vali Vasip Şahin'in yanısıra Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ile çok sayıda kamu kurum ve kuruluşlarının ilçe bazındaki temsilcileri katıldı.

Vali Şahin toplantıda teröre ilişkin konuşma yaptı

Toplantıda konuşma yapan Vali Vasip Şahin, Ankara'da 28 kişinin hayatını kaybettiği, 61 kişinin de yaralandığı terör saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Vali Şahin, “Lanetleniyoruz, bu bölgemize, ülkemize ve coğrafyamıza medeniyetimize yapılan bu saldırılar basit saldırılar değil hedefleri, stratejileri, artık çok aşikâr olan saldırlar. Ama bu millet bu coğrafya bu medeniyetin evlatları tarih boyunca bu tür saldırılara maruz kaldı. Ama hepsinin altında kalkmayı başarabildi ve dimdik bugüne kadar geldi. Bundan sonra da inşallah istikbal yolculuğuna yılmadan kararlılıkla devam edecektir. Bunlar belki bizleri huzursuz edebilir. Bizleri belki üzüntüye sevk edebilir. Ama asla bizleri gelecekle ilgili ümit ve planlarımızdan, hedeflerimizden vazgeçirmesi mümkün değil” dedi.

''Bu oyunlar tutmayacak''

İstanbul’da da zaman zaman bu tür olayların yaşandığını ifade eden Vali Vasip Şahin, “Türkiye’nin diğer bölgelerinde olduğu gibi İstanbullular da azami derecede hassasiyet içerisinde bu tür olayların amacının, hedefinin ne olduğunu çok iyi biliyorlar ve bu bilinçle de birbirlerine daha çok sarılıyorlar, birbirleriyle daha çok kenetleşiyorlar. Hamd olsun bizi birbirimize düşürmeyi hedefleyen amaçlayan bu planlar, bu oyunlar bu milletin feraseti ve basireti sayesinde hem ülkemizde hem de İstanbul’umuzda tutmuyor, tutmayacak inşallah. Yeter ki biz bu uyanıklığımıza bu dikkatimize devam edelim” şeklinde konuştu.

''Yaşadığımız olayların çok daha fazlası önlenmiştir'' 

Yaşanan olayların çok daha fazlasının önlediğinin altını çizen Şahin, “Bugün biz dünden daha fazla komşumuza sahip çıkmaya ona daha fazla selam vermeye arkadaşımıza, dostumuza daha fazla ulaşmaya ona kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Bu tür menfur hedeflerin, oyunların karşısındaki en büyük silahımızdır. Tabi ki devlet olarak, güvenlik kuvvetleri polis ve jandarma olarak bunlarla ilgili tedbirlerimizi en üst düzeyde alıyoruz, almaya devam ediyoruz. Yaşadığımız olayların çok daha fazlası önlenmiştir, bunun da böyle bilinmesini rica ediyorum. Bir takım zaman zaman meydana gelen olaylar bizi acaba tedbir noktasında bir takım zafiyetler mi yaşanıyor duygusuna sevk edebilir ama inanın bu konudaki görevli arkadaşlarımız gece gündüz demeden mesai mefhumu gözetmeden görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalışıyorlar. Burada biz şehrimizde yaşayan insanlardan hemşehrilerimizden azami derecede destek alıyoruz, hem istihbarat noktasında hem moral motivasyon noktasında. Tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler