YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali silahları yalanladı
Vali silahları yalanladı
16 Mart 2010 16:45
" Konya'da boş bir arazide gömülü vaziyette kullanılmış lav silahları bulundu" haberini Konya Valisi yalanladı

Konya Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Konya'da ''lav silahı bulunduğu'' yönündeki iddiaların doğru olmadığını bildirdi.

Namal, yaptığı açıklamada, ''vatandaşların ihbarı üzerine Tenekeciler Sanayi'nde yol kenarına yakın boş arazide 20'ye yakın kullanılmış lav silahı bulunduğu'' yönünde haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade ederek, ''Hurdacıların hurda malzemeleri taşıdığı alanda eski tarihlere ait lav silahının bulunması söz konusu değildir. Bulunan parçaların da hiçbir ekonomik değeri yok'' dedi.

AJANSLARA DÜŞEN HABERE GÖRE LAV SİLAHI BULUNDU

Polis ekipleri merkez Karatay ilçesi Tenekeciler Sanayi içerisinde yol kenarına yakın boş bir arazide lav silahı bulunduğu ihbarını aldı. Bunun üzerine Konya Asayiş Şube ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı çok sayıda ekip, olay yerine intikal etti. Yapılan ilk aramada 3-4 tane lav silahı bulan ekipler, iş makinası yardımı ile arazinin kenarını düzledi. Yapılan tüm aramaların sonucunda ise 20'ye yakın kullanılmış lav silahı bulundu.  
 

Çevredeki iş yeri sahibi ve çalışanlar, polislerin bir anda geldiklerini belirterek, "Burada arama yaptılar. Çok sayıda polisin yaptığı aramada boruya benzer bir şeyleri bularak aldılar. Yaklaşık 20'ye yakın borunun lav silahı olduğunu öğrendik. Uzun süredir burada bu borulardan görüyorduk ama ne olduğunu anlamamıştık" dedi. Çevredeki iş yerlerinde çalışanlar polis gittikten sonra kullanılmış lav silahlarının bulunduğu arazide tekrar lav silahı parçaları buldu. İHA 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler