YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali: Operasyonlar sürüyor
Vali: Operasyonlar sürüyor
14 Nisan 2012 16:48
Amasya Valisi Abdil Celil Öz, bölgede terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonların sürdüğünü bildirdi.

Öz, Amasya'da 9 Nisan'da askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada 2 askerin şehit olması, 5 askerin de yaralanmasının ardından başlatılan çalışmaların başarılı şekilde devam ettiğini söyledi.

Ormanözü köyü mevkisinde bir grup terörist tespit edilmesinin ardından operasyon başlatıldığını ve iki teröristin etkisiz hale getirildiğini hatırlatan Öz, şöyle konuştu:

''İl Jandarma Komutanlığı, Jandarma Bölge Komutanlığı, özel harekat ve komando birlikleri ile beraber yapılan planlı çalışmanın başarılı bir şekilde devam ediyor.  Ancak yaşanan sıcak temas nedeniyle zaman zaman bilgi kirliliği de yaşandı. Operasyonlarda etkisiz hale getirilen teröristlerden biri Karadeniz bölge sorumlusu telsiz kodu Zigana ve kod adı Celal Başkale olan Mahir Koç'tur. Diğer etkisiz hale getirilen teröristin ise kesin kimlik bilgilerine ulaşılmaya çalışılıyor. Çeşitli bilgiler var ama net değil. Bilgi kirliliğine sebebiyet verilmemesi nedeniyle netleşmesini bekliyoruz.''

Etkisiz hale getirilen teröristlerin Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi'nde yapılan ön otopsinin ardından Ankara'ya gönderileceğini kaydeden Vali Öz, ''Bölgede operasyonlar sürüyor. Şu ana kadar çok başarılı bir çalışma gerçekleştirildi. Söz konusu operasyonlarda terör örgütü PKK'nın Karadeniz yapılanmasına önemli bir darbe vurulmuş oldu'' şeklinde konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler