YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali Mutlu’dan saldırı açıklaması
Vali Mutlu’dan saldırı açıklaması
15 Nisan 2014 15:50
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Bakırköy’de gerçekleştirilen saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Bakırköy’de gerçekleştirilen saldırıya ilişkin, "Soygun amaçlı bir olay, zanlıların daha önceden hırsızlık suçlarından muhtelif defalar ceza almışlar. Şahısların saldırıyı daha önceden planladıkların anlaşılıyor" dedi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Bayrampaşa’da katıldığı bir program öncesi Anavatan Partisi eski Milletvekili Adnan Yıldız’a yönelik saldırıyı değerlendirdi. Olaydan büyük üzüntü duyduğunu söyleyen Vali Mutlu, hayatını kaybedenlere baş sağlığı dileklerinde bulundu.

Vali Mutlu, olayın faillerinden bir tanesini ölü, bir diğerinin de yaralı olarak ele geçirildiğini belirterek, "Olayın mahiyetine baktığımızda ise yapmış oldukları ticaret vesilesi ile yanlarında para bulundurmaları nedeniyle soygun amaçlı bir saldırıya maruz kaldıkları anlaşılıyor. Olay bu niteliktedir, farklı bir vasfı yoktur. Yanlarında bulunan bir miktar paranın soygunda kaçırılması maksadıyla 2 kişi tarafından gerçekleştirilen bir olay. Şahısların daha önceden hırsızlık suçlarından muhtelif defalar ceza aldıkları hüküm giydikleri biliniyor. Bir motosikletle olay yerine gelmişler, uygun bir yerde motosikletlerini bırakmışlar. Daha önceden planladıkları anlaşılıyor. Yanlarında bir miktar parayı her gün işyerine götürüp getirdiklerini tespit ettikleri anlaşılıyor. Bunlar asayiş birimlerimizin ilk değerlendirmeleri, son değerlendirmeleri adli makamlar ortaya çıkartacaklardır" ifadelerini kullandı.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler