YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali Mutlu'dan Polisevi saldırısı açıklaması
Vali Mutlu'dan Polisevi saldırısı açıklaması
21 Eylül 2013 16:32
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, "Bu tür saldırılarla birliğimizi, beraberliğimizi, motivasyonumuzu, gücümüzü, ilerleme azmimizi hiç kimse durduramaz. Biz güçlü bir milletiz. Biz biriz, beraberiz" dedi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Dikmen'de yer alan Emniyet Genel Müdürlüğüne ait binalara düzenlenen roketli saldırıya ilişkin, "Bu tür saldırılarla birliğimizi, beraberliğimizi, motivasyonumuzu, gücümüzü, ilerleme azmimizi hiç kimse durduramaz. Biz güçlü bir milletiz. Biz biriz, beraberiz. Bu tür saldırılarda daha fazla kenetleniriz. Terör örgütlerinin bunu çok iyi bilmesi lazım. Neticide, emniyet güçlerimiz de kısa sürede gerekli cevabı terör örgütünün katılanlarına vermiştir" dedi.

İstanbul Gaziantepliler Derneği tarafından Kadıköy'de düzenlenen "13. Gaziantep Yiyecekleri Şenliği"ne katılan Mutlu, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Dikmen'de yer alan Emniyet Genel Müdürlüğüne ait binalara düzenlenen roketli saldırıya ilişkin soru üzerine Mutlu, bu tür saldırıların güvenlik güçlerini yıldırmasının hiç bir zaman mümkün olmayacağını ve saldırıların cevapsız kalmayacağının ifade etti.

Vali Mutlu, "Neticede ilgililer, adliyede hesap verirler. Bu tür saldırılarla birliğimizi, beraberliğimizi, motivasyonumuzu, gücümüzü, ilerleme azmimizi hiç kimse durduramaz. Biz güçlü bir milletiz. Biz biriz, beraberiz. Bu tür saldırılarda daha fazla kenetleniriz. Terör örgütlerinin bunu çok iyi bilmesi lazım. Neticide, emniyet güçlerimiz de kısa sürede gerekli cevabı terör örgütünün katılanlarına vermiştir" diye konuştu.

"Terör örgütleri çıkışı olmayan bu tür yola tevessül etmesinler"

"İstanbul'daki güvenlik önlemleri ne durumdadır" şeklinde soru sorulan Mutlu, her zaman tedbirlerinin ve önlemlerinin olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"İşte burada Gazianteplilerin Kadıköy'deki şenliğindeyiz. Halk sokakta geziyor. Bir arada sosyal hayat devam ediyor. İnsanımız bu tür olaylara prim vermez. Dolayısıyla en güzel cevabı halk verir. Gördüğünüz tablo, İstanbul'daki bu sosyal hareketlilik, insanların kendilerini ne kadar güvenli ve huzurlu hissettiklerinin çok net görüntüsüdür. Bu huzuru, güvenlik ortamını bozmak isteyenlere devletin emniyet güçleri her zaman cevabını verir. Bu şehrin güvenliği ile ilgili 24 saat ayakta duran çok güçlü bir güvenlik birimimiz var. Vatandaşlarımız rahat ve huzur içinde hissetsinler. Terör örgütleri de çıkışı olmayan bu tür yola tevessül etmesinler. Onlara tavsiyemiz budur. Yanlıştan dönmek avantajlıdır. Yanlışlarından dönsünler. Bu memleketi terör girdabı içerisine, herhangi bir yere sürüklemeye güçleri yetmez. Terör örgütlerinin bunu çok iyi bilmesi lazım."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler