YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali Mutlu'dan Karadayı açıklaması
Vali Mutlu'dan Karadayı açıklaması
03 Ocak 2013 19:40
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı’nın gözaltına alınmasına ilişkin konuştu.

Vali Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde katıldığı program öncesi eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı’nın 28 Şubat soruşturması kapsamında gözaltına alınmasıyla ilgili soruları yanıtladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın göndermiş olduğu talimat gereği Karadayı’nın ifadesi alınmak üzere Ankara’ya çağrıldığını belirten Mutlu, “Bununla ilgili yürütülen bir işlem var. Bunun dışında ilave bir bilgi yok” dedi.

Karadayı’nın evinde arama yapılmadığını dile getiren Vali Mutlu, “Verilen talimatta da böyle bir şey. Sadece ifadesi alınmak üzere Ankara’ya bugün götürülmesi yönünde bir talimat var. İstanbul Emniyetimiz de bununla ilgili evlerinden alarak Ankara’ya intikallerini sağlamak üzere şu anda görevlerinin başındadır” diye konuştu.

Vali Mutlu, Karadayı’nın henüz Ankara’ya götürülmediğini ifade ederek, “Ama bugün götürülecekler, talimat bu yönde” ifadelerini kullandı.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler