YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali Mutlu'dan Basın Bayramı mesajı
Vali Mutlu'dan Basın Bayramı mesajı
24 Temmuz 2013 17:07
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, özgür, bağımsız, çok sesli bir yazılı ve görsel basının, aynı zamanda demokrasinin de en büyük güvencesi olduğunu belirtti.

Mutlu, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basının, toplumun bilgilendirilmesi, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumlulukları üstlendiğini aktaran Mutlu, özgür, bağımsız, çok sesli bir yazılı ve görsel basının, aynı zamanda demokrasinin de en büyük güvencesi olduğunu vurguladı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, mesajında, şu ifadelere yer verdi:

"Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Basın, bir milletin ortak sesidir' sözü de basının önemini ve mensuplarının üstlendiği büyük sorumluluğu ortaya koymaktadır.

Bu vesile ile toplumu aydınlatan, dünyada yaşanan tüm olayların ve gelişmelerin bizlere aktarılması için, gece gündüz demeden, gerekirse hayatlarını tehlikeye atarak büyük caba sarf eden, her koşulda sorumluluk bilinciyle çalışarak zor ve meşakkatli görevi yerine getiren, tüm basın mensuplarımızın basından sansürün kaldırılışının 105. yıl dönümünü ve 24 Temmuz Basın Bayramı'nı candan kutlar, basın emekçilerine çalışma yaşamlarında başarılar dilerim."

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler