YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali Mutlu: "Kayıp müracaatı yok"
Vali Mutlu: "Kayıp müracaatı yok"
21 Haziran 2013 12:40
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı olayları ile ilgili kayıp müracaatının olmadığını söyledi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, katıldığı bir programda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İstanbul Barosu’nun “Gezi Parkı olaylarında 9 kayıp var” şeklindeki açıklamasını değerlendiren Mutlu, “Bu olaylarla ilgili kayıp konusunda bize dün itibariyle yapılmış olan müracaatlar ile baronun açıkladığı rakamlar farklı.

Bu olayla ilişkin ciddi spekülasyonlar var. Bununla ilgili bizim kayıplarımızda gezi olayları ile ilgili müracaat yok. Ama İstanbul’da kaybolan insanlarımız var. Bu ayrı bir konu. Belki bugün yeni müracaatlar olabilir. Abartıldığı şekilde sayılan yüksek ifade edildiği yerler var. Bunlar spekülasyon” dedi.

Mutlu, gezi olayları ile ilgili görevden alınan polis ve zabıta görevlilerinin hatırlatılması üzerine, “İçişleri Bakanlığımız müfettişleri vasıtasıyla incelemeler var. Bizim şehrimizde 1 polisimi açığa alınmıştır. Belediye zabıtalarından görevlilerin açığa alınması uygulaması oldu, incelemeler sürüyor. Bu süreçte yeni gelişmeler olabilir. Tahkikatlar devam ediyor” diye konuştu.

Vali Mutlu, Yeniköy Parkı’nda dün Gezi Parkı forumu yapan gruba saldırıldığı iddialarının da soruşturulduğunu söyledi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler