YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali Mutlu gereğini yapacak mı?
Vali Mutlu gereğini yapacak mı?
28 Nisan 2014 23:10
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi olayları sırasında süreci iyi yönetemediğini itiraf etti. Yaptığı hataları kabul eden Vali Mutlu’nun gereğini yapıp yapmayacağı merak ediliyor.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi olayları sırasında yaptıkları hataları itiraf ederek süreci iyi yönetemediğini belirtti. Vali Mutlu'nun ifadelerinden Emniyet ve tedbirler konusunda birçok şeyin yanlış bilindiği anlaşılıyor.

Bu noktaya gelmeyebilirdi

CNN Türk’te Murat Çelik’in sorularını yanıtlayan Vali Mutlu, “Olayların başlangıcına gidip tahlil yapmakta fayda var. 15 ağacın yer değiştirmesi yapılırken bunu yanlış anlaşılması sonrası oluşturulan algı ve bunu arkasına toplanmış olan çevreci grupların samimi toplanmalarının maalesef tarafımızdan çok da iyi yönetilememiş olması nedeniyle belki bu noktaya gelmeyebilirdi” dedi.

Öngöremedik!

Gezi’de yaptıkları hataları ifade eden Mutlu, “Samimi grupların üzerine farklı yaklaşılması da olayları biraz tetikleri, işte çadırların yakılması gibi olaylar… Bütün bunlar ciddi bir tepkiye dönüştü. Gezi Parkı’nı ilk bir iki günü ve sonrası olarak ayırarak tahlil etmek gerekir. Bu bir tecrübedir. Gezi olaylarının bu noktaya gelebileceğini öngöremedik” dedi.

1 Mayıs'ta ne olacak?

Yaklaşan 1 Mayıs öncesinde Taksim’le ilgili tartışmalara da değinen Hüseyin Avni mutlu 1 Mayıs itibarıyla poliste izinlerin kaldırıldığını açıkladı. Çatışma amacıyla gelecek grupların olacağını söyleyen Mutlu Taksim Meydanı’na girişlere izin verilmeyeceğini tekrarladı.

 

 

HABER10

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler