YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali Güler bilmecesi
İstanbul Valisi Muammer Güler'in Lefkoşa Büyükelçisi olduğu yönünde basında çıkan haberleri İçişleri Bakanlığı doğrulamadı...
Vali Güler bilmecesi
05 Şubat 2010 / 14:22 Güncelleme: 05 Şubat 2010 / 16:17

İstanbul Valisi Muammer Güler'in Lefkoşa Büyükelçisi olduğu yönünde basına yansıyan haberleri İçişleri Bakanlığı doğrulamadı...

Vali Muammer Güler ise konuyla ilgili, ''Lefkoşa Büyükelçiliğine atandığına'' ilişkin haberlerle ilgili olarak, ''Böyle bir şey yok. Olur mu öyle şey? Tamamen tevatür bir haber'' dedi.

Güler, Tophane'deki 'Ali Baba Nargile Salonu'ndan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü uğurladıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin ''bir haber kanalında Lefkoşa Büyükelçiliğine atandığına dair haberlerin yayımlandığını ve bunun doğru olup olmadığını'' sorduğu Vali Güler, ''Allah, Allah şimdi sizden duydum. Böyle bir şey yok. Olur mu öyle şey? Tamamen tevatür bir haber'' şeklinde konuştu.

İstanbul'da görev yapmaktan ve İstanbullulara hizmet etmekten dolayı onur duyduğunu ifade eden Güler, ''Bu tür görevlere atamalar böyle televizyondan öğrenilecek atamalar değildir. Hayır, öyle bir şey söz konusu değil. Lefkoşa Büyükelçiliğine zaten atama yapıldı. Sıkıldınız mı bizden yoksa'' dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler