YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali: Galeriler Ankara dışına
Ankara Valisi, Başkent'teki oto galerilerinin 4 ay gibi bir sürede şehir dışına taşanacağını açıkladı
Vali: Galeriler Ankara dışına
04 Kasım 2010 / 17:22 Güncelleme: 04 Kasım 2010 / 17:22

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, oto galerinin kent dışına çıkarılmasıyla ilgili olarak, ''4 ay sonra bu iş hazır hale gelecek. Oto galerilerini yeni yıl ile birlikte taşımaya başlayacağız. Sadece otomobil galerilerini değil ikinci el satış yerlerinin de Ankara'nın merkezinde çalışmasına müsaade etmeyeceğiz'' dedi.

''Milli Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolu Seferberliği'' kapsamında Ankara'nın 25 ilçesinde düzenlenen fidan dikimi törenine katılan Yüksel, oto galerilerinin kent dışına kaldırılmasına ilişkin bir gazetecinin sorusu üzerine, Ankara gibi bir dünya şehrinin altyapı yapılanmasının hızlı sürdüğünü söyleyerek, ''Ben Ankaralıyım diyen bütün meslek mensuplarının kentin yeni yapılanmasına katkı sağlaması gerekiyor'' dedi.

Büyükşehir Belediyesinin Gölbaşı sınırları içerisinde hazırladığı projenin son derece başarılı olduğunu kaydeden Yüksel, ''4 ay sonra bu iş hazır hale gelecek. Oto galerilerini yeni yıl ile birlikte taşımaya başlayacağız. Başkentteki otomotivcilerin üzerine düşeni yerine getireceklerine inanıyorum. Sadece otomobil galerilerini değil ikinci el satış yerlerinin de Ankara'nın merkezinde çalışmasına müsaade etmeyeceğiz'' diye konuştu.

Yüksel, Batıkent mahallesi Çakırlar mevkisindeki Atatürk Orman Çiftliğinin (AOÇ)340 dekarlık arazisinde düzenlenen fidan dikim töreninde yaptığı konuşmada da, yüzyılın başından itibaren insanoğlunun teknoloji yarışını teknoloji çılgınlığına dönüştürdüğünü belirterek, ''Herkes teknoloji çılgınlığına ne zaman dur diyeceğimizin ve bu dünyayı gençlere, yavrularımıza nasıl bırakacağımızın cevabını vermesi gerekiyor. Eğer bunların cevabı verilmezse bu gökkubbe başımıza inecek'' dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı'nın konser verdiği ve seğmenlerin gösteri yaptığı törende Yüksel, geçen yüzyılın ikinci yarısından itibaren insanoğlunun teknoloji yarışına başladığını belirtti.

Yüksel, ''Hepimiz görüyoruz ki bu yüzyılın başından itibaren o süreçte başlayan teknoloji yarışı tam anlamıyla teknoloji çılgınlığına dönmeye başladı. Teknoloji yarışını teknoloji çılgınlığına dönüştüren bir dünya... Bu durumu yeniden oturup samimiyetle konuşmak tartışmak gerekiyor'' şeklinde konuştu.

İnsanoğlunun sahip olduğu teknolojiyle, birlikte yaşamak zorunda olduğu tabiata yön vermeye hatta onu kontrol etmeye çalıştığını söyleyen Yüksel, bunun asla kabul edilemeyeceğini kaydetti.

Vali Yüksel daha sonra öğrencilerle birlikte çam fidanı dikti. Yüksel'in bulunduğu alanda 2 bin, Ankara sınırları içeresinde aynı anda toplam 15 bin fidan toprakla buluştu. aa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler