YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali Coş'tan 'polis' açıklaması
Vali Coş'tan 'polis' açıklaması
02 Temmuz 2013 17:20
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Gezi Parkı eylemlerinde görev yapan polis memurlarının haksız eleştirilere maruz kaldığını söyledi.

Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği'ndeki yemekte polis memurları ile bir araya Vali Coş, mesai kavramı gözetmeksizin çalışan polislerin yoğun günler yaşadığını söyledi.

Olayların polisler üzerinde yarattığı olumsuz etkiyi ortadan kaldırmak için bir arada olduklarını belirten Coş, emniyet görevlilerinin provokatörlerin fiziksel şiddetine de uğradığını ifade etti.

Polis mensuplarının olaylar nedeniyle kendilerine vakit ayıramadığını dile getiren Vali Coş, "Görev için sürekli ayaktaydılar. Olaylarda 40'ı aşkın arkadaşımız yaralandı. Bir kardeşimiz şehit oldu. Tüm bunların yanında, meseleyi yeteri kadar analiz etmeden, bilgi sahibi olmadan kanaat sahibi olan ya da olaylara eksik bakan kişiler tarafından da haksız eleştirilere maruz kaldılar. İnsafsız eleştirilere maruz kaldılar. Hatta hakaretlere maruz kaldılar. Sessiz çoğunluğun kendilerini desteklediği, gönül ve kalplerinin polis teşkilatımızla olduğunu ifade etmek ve onlarla beraber olduğumuzu, kederde ve kıvançta bu kardeşlerimizle aynı duyguları paylaştığımızı ifade etmek için bir aradayız" dedi.

Düzenlenen programın ardından polis memurları dilek fenerleri uçurdular.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler