YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali Atış’tan şok iddia!
Vali Atış’tan şok iddia!
Vali Atış’tan şok iddia!
06 Kasım 2008 / 10:11 Güncelleme: 06 Kasım 2008 / 00:00

Önce eylemlere katılan çocukların ailelerine ait yeşil kartlarını almaya çalışan sonra ‘Yoksulum diyorsunuz ama kalaşnikof almaya paranız var’ diyen Adana Valisi Türkiye’deki teröristlerin de sayısını verdi: 2-2.7 milyon arası


Eylemlerde polise taş atan çocukları ailelerinin yeşil kartlarını alıp sosyal yardımlarını keserek ‘yola getirmeyi’ öneren Adana Valisi İlhan Atış, son olarak Türkiye’de 2-2.7 milyon PKK’lı olduğu sonucuna vardı.


Önceki gün katıldığı bir toplantıda “Bütün bölgelerde insanlar Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında ama vatana ihanet planları yapan yüzde 3-4 insan var” diyen Atış’a bu sözleriyle neyi kast ettiğini sordu. “Belki rakam biraz fazla ama ben terör örgütünü kast etmek istemiştim” diyen Atış, “PKK’lı sayısını mı kast ettiniz” sorusu üzerine ise “Ben PKK demiyorum, terör örgütü diyorum” demekle yetindi. Atış’ın ‘belki biraz fazla’ diyerek verdiği rakama göre, Türkiye’nin nüfusu 68 milyon kabul edilirse şu anda 2- 2.7 milyon arasında PKK’lı var.


Vali Atış önceki gün katıldığı toplantıda, Türkiye’de son günlerde bir oyun oynandığını, bu oyunda da çocuklar ve kadınların kullanıldığını savunarak özetle şöyle konuşmuştu:


“Anadolu erkeği korkmaz, çocuğunu ve karısını polisin karşısına sürmez. Mesele işsizlik, yoksulluk değil. Mesele başka. İki-üç eş alırken yoksul değilsiniz, Kalaşnikof alırken yoksul değilsiniz, düğünde tabanca atarken , 15 çocuk yaparken yoksul değilsiniz ama polise ve jandarmaya taş atmaya gelince yoksulluktan dolayı atıyoruz diyecek ve destek göreceksiniz, ayıptır.


Bütün bölgelerde insanlar Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında ama vatana ihanet planları yapan yüzde 3-4 insan var.”

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler