YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vahşete kurban gitmişler!
Kayseri'de kaybolan üç çocuğun vahşi bir cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.
Vahşete kurban gitmişler!
26 Mart 2011 / 14:55 Güncelleme: 26 Mart 2011 / 17:00

İki yıl önce Ramazan Bayramı'nda kaybolan üç çocuğun nasıl öldükleri ortaya çıktı.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Kayseri'nin Talas ilçesinde, Ramazan Bayramı'nda, 01 Kasım 2001 doğumlu Türkan Ay, 11 Ocak 2002 doğumlu Ahmet Tuna Tekin ve 22 Eylül 2003 doğumlu Dilruba Tekin kardeşlerin, evlerinden şeker toplamak için ayrıldığı ve kendilerinden bir daha haber alınamadığı belirtildi.

Çocukların bulunabilmesi ve olayın aydınlatılması amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı bünyesinde Kayseri'de bu olayla ilgili görev yapmak üzere çeşitli tarihlerde ve en son 12 Kasım 2010 tarihinde, bir daire başkan yardımcısı başkanlığında sekiz personel ile özel ekip oluşturulduğu ve dört aylık çalışma sonucunda olayın aydınlatıldığı vurgulandı.

Olayla ilgili yapılan çalışmalar neticesinde U.V.G isimli şahsın yakalandığı ve sorgusunda çocukları öldürerek Yozgat ili Çayıralan ilçesinde gömdüğünü söylediği bildirildi.

Şüpheli şahsın avukat nezaretinde alınan ifadesinde; 'Olay tarihinde evde yalnız bulunduğu esnada çocukların şeker toplamak maksadıyla evine geldiklerini, çocukları içeri alarak farklı odalarda ağızlarını bağladığını, Türkan Ay isimli çocuğa tecavüz ettikten sonra bıçakla öldürdüğünü, diğer iki çocuğu da boğarak öldürdüğünü ve kiraladığı oto ile cesetleri götürdüğü Yozgat ili Çayıralan ilçesinde gömdüğünü' söylediği belirtildi.

Yozgat ili Çayıralan ilçesi Cumhuriyet Savcısı nezaretinde yapılan yer gösterme ve kazı çalışmasında kayıp çocuklar Ay ve Tekin kardeşlere ait olduğu düşünülen kemik ve elbise parçalarının bulunduğu ve soruşturmanın Emniyet Genel Müdürlüğü yetkililerinin katılımı ile Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütüldüğü ifade edildi.

AİLE İSYAN EDİYOR

Kayseri’nin Talas ilçesinde, yaklaşık 1,5 yıl önce Ramazan Bayramı’nda şeker toplarken kaybolan ve cesetlerinin bulunduğu belirtilen çocuklardan Türkan Ay’ın annesi Özlem Ay’dan kimlik tespiti için kan örneği alındı.

Ramazan Bayramı’nda şeker toplamaya çıkan Ahmet Tuna Tekin, kardeşi Dilruba Tekin ve aynı mahalleden arkadaşları Türkan Ay’a ait cesetlerin bulunduğu haberini televizyondan öğrenen Ay ailesi, büyük üzüntü yaşadı.

Kayıp çocukların en büyüğü Türkan Ay’ın annesi Özlem Ay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kimlik tespiti için kendisinden kan örneği alındığını söyledi. Ay, şu bilgileri verdi: "Çocukların cesetlerinin bulunduğu haberlerini görümcem televizyondan duymuş ve beni aradı. Daha önceki asılsız ihbarlar gibi zannettim. Daha sonra, bende numaraları olan polisleri aradım. Bana (başınız sağolsun) dediler. Emniyete gittim. Kimlik tespiti için benden kan örneği aldılar. Sonuç belli oldu herhalde ki bana (başın sağolsun) dediler." Baba İbrahim Ay da, olayla ilgili kendilerine bilgi verilmediğini söyleyerek tepi gösterdi.

Evlerinin önüne gelen polis ekiplerini kendilerine baş sağlığı dilediğini belirten Ay, "Polis evimin önüne gelip, bana baş sağlığı diliyor. Ama, benim bir şeyden haberim yok. Birisi gelip de bize ne olup ne bittiğini anlatmadı? Çocuğumun öldürüldüğünü gazetecilerden mi öğrenmeliydim? Emniyetten bize bir açıklama yapan olmadı. Çocuğumu kim öldürmüş? Niye öldürmüş? bilmiyoruz. Çocuğumu yurt dışında aradıklarını söylediler. Burnumuzun dibindeki Kayseri ve Yozgat’ı niye görmemişler" diye konuştu. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler