YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uzman erbaş olabilmek için gereken şartlar neler?
Uzman erbaş olabilmek için gereken şartlar neler?
Uzman erbaş olabilmek için gereken şartlar neler?
02 Aralık 2008 / 15:46 Güncelleme: 02 Aralık 2008 / 00:00

Jandarma Genel Komutanlığının bağlı birliklerinde istihdam edilmek üzere komando branşında uzman erbaş alınacağı bildirildi. İşte aranan şartlar:


Jandarma Genel Komutanlığı'nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, adayların en az 8 yıllık ilköğretim/ortaokul veya dengi okul mezunu olmaları ve müracaat tarihi itibariyle (2 Ocak 2009) 26 yaşından gün almamış olmaları gerekiyor.


Adaylar, Komutanlığın internet sayfasını ''www.jandarma.tsk.tr'' inceleyerek, örneğine uygun istenen belgeleri eksiksiz olarak PTT veya kargo ile yada şahsen en geç 2 Şubat 2009 günü mesai bitimine kadar ''Jandarma Okullar Komutanlığı Uzman Erbaş Kayıt-Kabul Komisyon Başkanlığı 06835 Beytepe/Ankara'' adresinde bulunduracaklar.


Başvurusu kabul edilen adayların isim listesi ile sınava girecekleri tarih, saat ve salon isimleri 16 Şubat 2009 tarihinden itibaren internet adresinden yayımlanacak.


Yazılı sınav 21 Şubat 2009 tarihinde ''Jandarma Okullar Komutanlığı Beytepe/Ankara'' adresinde yapılacak. Sonuçlar aynı gün saat 19.00'a kadar ''www.jandarma.tsk.tr'' internet adresinden duyurulacak.


Yazılı sınavda başarılı olan adaylar 22-27 Şubat 2009 tarihleri arasında ön sağlık, fiziki kabiliyet ve değerlendirme testi ile mülakat sınavına tabi tutulacaklar.


Kimin hangi tarihte teste tabi tutulacağı, yazılı sınav sonuçları ile birlikte sadece internet adresinden duyurulacak.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler