YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uzman çavuşlar eylemdeydi
Özlük haklarını isteyen uzman erbaşların bugünkü eylem yeri Çalışma Bakanlığı oldu
Uzman çavuşlar eylemdeydi
28 Ocak 2010 / 17:14 Güncelleme: 28 Ocak 2010 / 17:14

Ankara'da, sözleşmesi biten bir grup uzman çavuş, özlük haklarının verilmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde eylem yaptı. Bakanlık önüne siyah çelenk bırakan uzman çavuşlar ile emniyet yetkilileri arasında kısa süreli tartışma yaşandı.
 

Başkent'te, yaş haddinden dolayı sözleşmesi sona eren yaklaşık 20 uzman erbaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde toplandı. Grup üyeleri, 'vatan sana canım feda, ne mutlu Türküm diyene' şeklinde slogan attı.
 

Bakanlık önünde açıklama yapmaya hazırlanan uzman erbaşlar ile emniyet yetkilileri arasında kısa süreli 'yer' tartışması yaşandı. Emniyet yetkilisi, uzman erbaşların yan tarafa geçmesini isterken, bir uzman erbaş buna tepki gösterdi.
 

Kısa süreli tartışmanın ardından eyleme başlayan uzmanlar, Bakanlık önünde önce İstiklal Marşı okudu, daha sonra şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Bakanlık önüne siyah çelenk bırakan uzman erbaşlar, özlük haklarının verilmesini istedi.
 

Grup adına yapılan açıklamada, devletin her kademesinde çalışanların emeklilik hakkı olduğunu ifade eden uzman çavuşlar, 45 yaşına gelince kendilerinin kaderlerine terk edildiklerini öne sürdü.
 

Uzman çavuşlar, 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu'nun değiştirilmesini ve kendilerine emeklilik hakkı verilmesini istedi. Grup üyeleri, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı. CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler