YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üzerine gidin, bizden tam destek
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın Alman Vakıfları ve CHP'li belediyeler hakkındaki iddialarına Star TV aracılığı ile yanıt verdi...
Üzerine gidin, bizden tam destek
04 Ekim 2011 / 11:30 Güncelleme: 04 Ekim 2011 / 11:30

KANAL A HABER- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Star televizyonunda dün akşam Uğur Dündar'ın sunduğu Arena programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Alman Vakıfları ile CHP ve BDP'li belediyelere ilişkin sözlerini değerlendiren Kılıçdaroğlu önecki gün söylediği sözleri yineledi, Başbakan açıklasın saniyesinde o belediye başkanını kapının önüne koyacağım" dedi.

CHP lideri, büyük belediyeleri açısından böyle bir şeyin olmadığını, diğer belediyelerin de araştırıldığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, programda şunları kaydetti: "Biz hiçbir zaman 'Şu belediye PKK'ya dolaylı yollardan yardım yapıyor, Sayın Başbakan bunun üstüne gitmeyin' dedik mi? Hayır. Açık çağrı yapıyoruz: Üzerine gidin, biz size destek vereceğiz. Buradan kendisine açık bir çağrıda bulunuyorum: Bir, bu Alman vakıfları hangi vakıflar? İki, ne kadarlık krediyi hangi CHP'li belediye almıştır? Üç, CHP'li belediye PKK örgütüne eğer bir yardım yapmışsa onu açıkla kesinlikle o saniye onu kapının önüne bırakacağım. Bu olay çok vahim bir olaydır. İddiayı ortaya atan Başbakanın bu iddiayı ispat yükümlülüğü vardır."

BAŞBAKAN NE DEMİŞTİ?

Başbakan Erdoğan, Makedonya gezisi dönüşünde uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada "Bu belediyelere bazı vakıflardan destek gidiyor. Özellikle Almanlar bu konuda iyi bir durumda değil. Almanya’daki o vakfın ismini vermeyeceğim. Bu tür vakıflar özellikle CHP’li ve BDP’li belediyeler ile kredi sözleşmeleri yapıyorlar. Bu kredi sözleşmelerini yapmakla kalmıyorlar, hangi müteahhitlerle iş yapmaları gerektiği işareti veriyorlar. Kanalizasyon işi yapıyor. Ama şu firmaya vereceksiniz diyor. Baktığınızda yasaya uygun gibi görünüyor olay. Bu yolla resmen PKK’ya para gönderiyor o vakıflar" ifadelerini kullanmıştı.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler