YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uzan da aday olacak iddiası!
12 Haziran'da yapılacak seçimlerde milletvekili adayı olacağı konuşulan diğer bir isim de Cem Uzan... Hakkında hapis cezası bulunan Uzan'ın bağımsız milletvekili adayı olacağı konuşuluyor...
Uzan da aday olacak iddiası!
17 Mart 2011 / 14:13 Güncelleme: 17 Mart 2011 / 14:22

Fransa’dan siyasi sığınma hakkı isteyen ve Paris’te yaşayan Cem Uzan'ın, 12 Haziran seçimlerinde Sakarya’dan bağımsız milletvekili adayı olmak için hazırlık yaptığı iddia edildi.

Uzan hakkında bugüne kadar verilmiş ve henüz kesinleşmemiş toplam 36 yıl 8 ay hapis cezası bulunuyor.

DUYUMU ALAN AKP HAREKETE GEÇTİ

Bankalarına ve medyasına el konduktan sonra Türkiye’yi terk eden ve halen Fransa’da yaşayan eski Genç Parti lideri Cem Uzan’ın seçimde bağımsız aday olacağı duyumunu alan AK Parti, bu ilde eski futbolcu Hakan Şükür’ü aday yapmayı planlıyor. AK Parti’liler, seçim kampanyasını yurtdışından yürüteceğini iddia ettikleri Uzan’ın hakkındaki davalar nedeniyle dokunulmazlık zırhı kazanmayı amaçladığını ileri sürdüler.

Uzan’ın milletvekili seçilmesinin önünde kesinleşmiş cezası bulunmadığı için bir engel olmadığı belirtiliyor ve Uzan’ın olası adaylığı, 2002 seçimlerinde Jet Fadıl olarak bilinen Fadıl Akgündüz’ün Interpol tarafından kırmızı bültenle aranırken Siirt’ten aday olup seçilerek İsviçre’den TBMM’ye gelmesine benzetiliyor. (Cumhuriyet)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler